Już wkrótce z Rzeszowa do Przemyśla pojedziemy koleją 120km/h (FILM)

RZESZÓW. 43 mln zł tyle będzie kosztować tegoroczna rewitalizacja torów, przystanków i stacji na linii kolejowej Rzeszów-Przemyśl. Modernizacja linii trwa już od 2010 r. Dzięki niej ma skrócić się czas przejazdu pociągu.


FOTO:podkarpackie.pl / Nowy pociąg zakupiony przez Województwo Podkarpackie od 15 grudnia wozi pasażerów na trasie Rzeszów-Przemyśl.

Do tej pory w ramach rewitalizacji udało się wymienić 113 km torów i 65 km sieci trakcyjnej, wyremontowano 50 przejazdów kolejowo-drogowych, przebudowano 47 obiektów mostów, wiaduktów i przepustów. Wydano na ten cel ponad 200 mln zł. Remonty mają odbyć się m.in. w Łańcucie, Kosinie czy Głuchowie.

Rewitalizacja która jest zaplanowana przez PKP Polskich Linii Kolejowych na ten rok i dwa najbliższe ma sprawić, że pociągi na trasie Rzeszów-Przemyśl będą mogły jeździć z prędkością do 120 km/h. Prace powinny rozpocząć się na przełomie kwietnia i maja.

Jak informuje rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych rewitalizacja linii E30 Rzeszów – Przemyśl stanowi uzupełnienie modernizowanej na bieżąco trasy z Krakowa do Rzeszowa.

Podróż z Krakowa do Przemyśla ma trwać nie więcej niż 3 godz., a z Krakowa do Rzeszowa około 1 godz. 20 min.

ZOBACZ TAKŻE FILM:

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

komentarzy 51 do “Już wkrótce z Rzeszowa do Przemyśla pojedziemy koleją 120km/h (FILM)”

 1. okazuje sie że można mieć szybką kolej nawet na Podkarpaciu napisał(a):

  co prawda okolice Sanka i Bieszczad kolej jest likwidowana ale w sumie tam Polska D jak w „ciemnej D…..”

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • obserwator napisał(a):

   ale za to u nas będzie dworze multimodalny cokolwiek to oznacza.i niech się wtedy który pociąg tu nie zatrzyma…

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Tu kolej szybko jeżdzi i niebawem też ciężarówki pojadą torami napisał(a):

   a jednak transport nie musi być kołowy a ekologiczny i nowoczesny po torach

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • ... napisał(a):

   120 km/h to szybka kolej?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Wierny kibic napisał(a):

  Sanockie Hokeistki będą jezdzic na zakupy do Rzeszowa nową koleją.
  Pozdrawiam

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • x napisał(a):

   Gdzie się ten dworzec multimedialny w Sanoku zmieści w okolicach byłego przystanku kolejowego Sanok-Miasto? Dworzec dla autobusów, busów i kolei. Pytam tu, bo wyłączono komentarze pod tym właściwym tekstem, jak ostatnio pod każdym przekazem z Urzędu Miasta do ludu (tzw. przekaz jednostronny: słuchać i nie komentować!)

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. sodomia i gomoria napisał(a):

  No proszę, można. A Trasa Zagórz Łupków ciągle w sferze marzeń i obietnic wyborczych.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • bies napisał(a):

   A po co komu linia Zagórz – Łupków? Jeżeli jej utrzymanie ze względów strategicznych (transport międzynarodowy-rezerwa dla Muszyny) ma sens to ładowanie w nią pieniędzy, żeby kilka etacików utrzymać, jest głupotą. O tzw ruchu osobowym nie wspomnę. Kto ma tym niby jeździć. Ludzie, którzy za chlebem do Anglii wyjechali? Jadący do lekarzy w Sanoku i tak wybiorą samochód albo pojadą autobusem. Będą szybciej i taniej.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Witaliska napisał(a):

  Moj ojciec go testuje, trasa Rzeszow-Krakow, i wyobrazcie sobie ze wlasnie 120 km/h nim jezdzi. To nie sciema.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Marek napisał(a):

  Szacun, zawrotna prędkość… 18 lat temu gdy podróżowałem po Wielkiej Brytanii to jazda 200km/h była normalnością

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • 120km/h to już jest coś jak na Polskę napisał(a):

   na trasie Krosno Sanok średnia prędkość to pewnie 30km/h ?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • bieszczadnik napisał(a):

   UP

   obecnie wynosi 0km/h

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. aa napisał(a):

  Wierny kibicu widać ze czytać ze zrozumieniem nie umiesz to połączenie nie Sanok-Rzeszów tylko Rzeszów -Przemysl ,pozdro niewiem poco umieszczać wiadomości z rzeszowa na Sanockiej stronie jeżeli go niedotycza

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. bufor napisał(a):

  Nie ma się z czego cieszyć na sanockiej stronie więc umieszcza się radość z ościennych miast.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. serrr napisał(a):

  Sprzedam Sanok.Cena wywoławcza 10gr

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. dziunia napisał(a):

  Najszybciej pod koniec 2016 tak pojadą ale info trzeba już podać bo przecież wybory w tym roku. Zasrana wyborcza propaganda.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. Anonim napisał(a):

  jeśli będziemy wybierac poslow , marszalkow i innych z polnocy województwa to zostanie nam czytanie wiadomości o tym co dzieje się tam a nie u nas. Wszystkie pieniądze województwo laduje teraz w Rzeszow , Tarnobrzeg , Mielec ,Stalowa Wole,od Krosna w nasza strone nie dzieje się nic , ale znowu przed wyborami zjawia się na naszym terenie bajkopisarze wszystkich opcji i obiecają nam co tylko chcemy tylko zaglosowac na nich trzeba

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. Anonim napisał(a):

  A u nas na zadupiu buduje się galerie, sklepy i puste parkingi.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. optymistka napisał(a):

  no to trzeba wypychać w województwo swoich!!!
  a będzie dobrze

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. widz napisał(a):

  swoich ?????????? mówisz o sobie????

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. saint1921 napisał(a):

  wooooow jakie osiągnięcie…. we Francji TGV pojechało ponad 500km/h!! Dlaczego robicie ludziom głowę samymi nazwami??!! Już was tusek donald the duck kupił?! zapewne! inaczej nie jest w stanie zdobnyć poparcia!!!! nawet mnie za to zbanuj sowa sprzedawczyku 😛

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 15. saint1921 napisał(a):

  Dlaczego nie piszecie o porażkach naszych wspaniałych władz sanockich? Kolesiostwo aż w oczy piecze!! POlska stoi kolesiostwem, sprzedawczykami, układami i tak jest wszędzie! To jest jak RAK!!! A czy się leczy raka?! Raka się NIE LECZY! Raka się niszczy. Powiedz sanoczaninie czy dostałeś się do UM, UG, Poli(mili)cji, Straży Pożarnej bez znajomości?! Właśnie to jest RAK. Zatrudniają ludzi bez doświadczenia, bez wiedzy, bez kwalifikacji… później się okazuje, żę facet ‘milicjant’ pisze ci na mandacie SZEJSET. I tu jest ból, wielu wykszałconych ludzi zostaje z niczym bo wujek czyjegoś dziadka był komendantem. Z własnego doświadczenia… taki Krzysiu P. sierota jakich nie mało, chodził ze mną do gima, cymbał jakich jeszcze mniej, czytać nie umiał po polsku, z angielskiego rząd pał, koleś jest psem i się śmieje!! Bo miał wujka. Boże, chyba Cię jednak nie ma. A jeśli jesteś przestań ćpać i nie miej udziału przy takich debilach. Bo później taki debil niedowartościowany się mści. Za to że wyrządzono mu krzywdę w szkole. Za to, że był zwykłym leniwym idiotą i nie chciał się uczyć.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 16. Borja napisał(a):

  Zawsze mowilem za Sanok to Galicja, nie polska. Czasem (I nie w=mowcie mi po plszczemu, za powinienem inaczej pisac)ktos z polszczy (tak zwanego Rzeszowa) bedzie wysylal spadochroniarza coby go wybierac z naszej listy. To jest k..wa demokracja. Miales chamie zlety rog … tylko za Franca Josefa bylo dobrze w tym regionie, za polszczy jest przej.. ne. Monarchio wroc !!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 17. korba napisał(a):

  To bardzo dobra wiadomość ale nic się nie mówi o tym że aby wsiąść do tego super szybkiego pociągu musimy pojechać na dąbrówkę na dworzec multimedialny. Ja osobiście wolałbym pojechać do Rzeszowa i dalej na północ. Ten kierunek Polski nie jest niestety oblegany przez turystów i w całym tego słowa znaczeniu pasażerów. No ale cóż, multimedialny dworzec w wirtualnej przyszłości, marzenia zaistnienia już czymkolwiek Burmistrza, bo przecież do wyborów jest bardzo mało czasu. A tam gdzie mowa o Władzy Miasta jak zwykle blokuje sie komentarze podając komunikat o ich braku? No ale Pan każe sługa musi? My internauci obiecujemy portalowi i wszystkim lojalnym strażnikom lojalności wobec Władzy że nie zrezygnujemy z krytyki i swobodnych wypowiedzi, znajdując zawsze wolne nie zablokowane miejsce, aby napisać swoją nie zależną krytyczną opinię o tym co Nas nurtuje i z czym się nie zgadzamy. Żałuję i jestem zniesmaczony takim sposobem pracy wszystkich Tych którzy pracują na tym portalu żeby przypomnieć tylko że przez wiele lat walczyliśmy o wolną Polskę i o zniesienie cenzury. Ale niestety nie wszyscy sens tej walki zrozumieli dosłownie, a niektórzy dla własnej prywaty wracają do tamtych nie sławnych czasów! ” weźmy z przeszłości co Nas uchroni, bo myśmy ważniejsi a nie Oni! „

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 18. Ciekawy napisał(a):

  Nic tylko podjechać dziurawą drogą do Rzeszowa i wrócić z Przemyśla podobną. Artykułem tym utwierdzacie nas ,że tu się nic nie dzieje !!!!!!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 19. roman napisał(a):

  Ciekawe jest to,że na portalu ‚esanok’blokuje się komentarze na
  temat zamiaru budowy dworca multimodalnego,czy jak to się pisze,
  natomiast na portalu ‚Onet’ takowe komentarze można było umieśćić
  pod wiadomośćią ‚Sanok buduje dworzec multimodalny’.Zmierzam do
  tego,że na portalu regionalnym nie można być narażonym na negatywne
  komentarze,ale na portalu ogólnokrajowym można się narażać na
  śmieszność.Bo całe to przedsięwzięcie wydaje się śmieszne.Jest stary
  dworzec PKP,jest kładka,a za torami dworzec PKS-u-czy nie wystarczy go
  zmodernizować za pieniądze unijne i mamy wszystko w jednym miejscu-PKS,PKP i Busy!.Panowie z UM czy Wam nie szkoda czasu i pieniędzy marnować na takie projekty jak średnicówka i ten dworzec.Czy nie czas zająć się problemami,które nurtują mieszkańców,które zapobiegną
  emigracji zarobkowej.Zamiast dworca i niepotrzebnej drogi,uzbroić tereny
  pod inwestycje,wybudować śćieżki rowerowe,wyremontować stadion,wyremontować basen czy wybudować blok komunalny.Panowie ‚gospodarze’! Przyjrzyjcie sobie rozkład jazdy,można nawet w internecie-
  Sanok to jest ‚MULTIMODALNE ZADUPIE’.Czy ten dworzec,który wraz ze
  ‚Średnicówką’ ma pochłonąć około 25 milionów,ma być tylko pomnikiem tej
  władzy,kolejną pustą nietrafioną inwestycją?.Ludzie,czy my żyjemy w
  jakimś ‚Matriksie’?.Przecież,panowie włodarze powielają swoją politykę
  rozwoju miasta,która kończy już trzecią kadencję,politykę rozwoju miasta
  prze turystykę!.Czy nikt nie potrafi uczyć się na błędach?.Biedne to
  miasto-biedni będą mieszkańcy,jak nic się nie zmieni!!!Rzeszów,Krosno,
  Jasło czy tam komuś przyszło do głowy,ze budować dworzec w innym
  miejscu?.Czy ta galeria,która powstaje jest warta tego,żeby zniszczyć
  tereny zielone na ‚Zatorzu’ i wydać na to jeszcze ponad 20 milionów?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • x napisał(a):

   Dokładnie, żyjemy w Matrixie. ważne, żeby się wszystko imponująco nazywało: dworzec multimodalny, Aquapark, Podkarpackie Trójmiasto (!)itd. Ktoś tu ma straszne kompleksy, że ten nasz mały, zwyczajny, prowincjonalny Sanok musi tak wciąż podrasowywać i podciągać ponad jego rzeczywiste możliwości.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 20. Anonim napisał(a):

  a gdzie rzeszow sanok

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 21. Anonim napisał(a):

  i znowu dzika rozwalicie po drodze jak to zrobił szynobus z Rzeszowa do lublina

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 22. malw napisał(a):

  Artykuł o linii Rzeszów – Przemyśl nie warty funta kłaków (czysta propaganda)szkoda słów komentarza. A jeśli już to najlepsze jest zestawienie tytułu („wkrótce…”) i treści : remont w tym i dwa następne lata co oznacza w tłumaczeniu na polski że przez najbliższe 6-7 lat linia będzie roz….lona i cały rynek przejmą busy jadące na złamanie karku żeby osiągnąć „dobre czasy”. A jest jeszcze lepsze: Kraków – Przemyśl: 3 godz. , Kraków – Rzeszów 1g, 20 min, więc wychodzi że Rzeszów – Przemyśl 1g 40 min czyli dłużej niż dzisiaj. I w sumie tu jest zawarta istota naszych remontów, rewitalizacji itp, itd : poza zniknięciem kasy nic się nie zmienia.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 23. malw napisał(a):

  W Sanoku nie ma funkcjonującego dworca autobusowego dalekobieżnego bo złodziejska prywatyzacja sprzedała go w obce ręce : obecnie niemieckie a konkretnie Deutsche Banh czyli niemiecka kolej. Dzięki temu ludzie korzystający z komunikacji dalekobieżnej nie mają nawet centymetra dachu nad głową ( że nie wspomnę o w ogóle jakiejkolwiek poczekalni czy ławce) i wysiadają wprost pod pędzące auta na dworcowej. A na dawnym dworcu PKS Sanok dogorywają resztki linii lokalnych. Ale cóż są w kraju ważniejsze rzeczy a nie jakaś tam Polska B, C czy D. Zresztą w ogóle wg naszych rządców użytkownicy komunikacji publicznej to właściwie beneficjenci pomocy społecznej, więc niech sobie tam marzną i mokną pod chmurką, my się wozimy wypasionymi autami.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 24. olek napisał(a):

  Myślałem,że kursy dalekobieżne,choć ich prawie nie ma,dalej obsługuje
  dworzec na ul. Lipińskiego,a kursy busów na ul. Dworcowej.I właśnie
  chodzi o to,jaki jest sens wydawać 14 milionów na dworzec,który
  obsługiwałby kilka busów i nieliczne połączenie międzymiastowe,które
  tak naprawdę zaczynają kursować od wakacji.To jest jakiś niesamowity
  pomysł,delikatnie mówiąc.Niszczyć zieleń,wycinać drzewa,prawdopodobnie
  płacić odszkodowania ludziom,którzy tam mieszkają.A wszystko po to,
  żeby jakiś Mietek z Niebieszczan mógł podjechać pod galerie,chociaż
  teraz wszyscy mają swoje samochody.Najpierw trzeba zadbać o połączenia
  z innymi miastami,bo to skandal panowie z magistratu,żeby nie było
  połączenia autobusowego np. z Jasłem czy Krosnem,gdzie ludzie jeżdżą
  na komisje lekarskie do tamtejszych ZUS-ów.Stoi już trzy puste inwestycje za kilkanaśćie milionów-brakuje jeszcze jednej do pary?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • malw napisał(a):

   Dworzec na Lipińskiego jest własnością firmy Arriva (córka DB)i obsługuje prawie tylko linie tej firmy. Nie ma ona w Sanoku kom dalekobieżnej poza kilkoma liniami w wakacje. Natomiast autobusy dalekobieżne i międzynarodowe w Sanoku są (i to całkiem dużo, przez cały rok) ale odjeżdżają z ul Dworcowej, bo Arriva ich „nie wpuszcza” na dworzec na lipińskiego. Co do połączeń z Krosnem to co pół godziny coś jedzie z dworcowej. I wszystkie te kursy startują w warunkach urągających przyzwoitości a raban i szukanie winnych będzie jak dojdzie do wypadku z udziałem pasażera. Tak więc połączenie wszystkich rodzajów komunikacji w jednym miejscu, (bliżej centrum niż st.Sanok)jest najlepszym sposobem na cywilizowany transport (patrz zach. Europa)
   PS: z tym Mietkiem z Niebieszczan to że lepiej żeby nie przyjeżdżał i nie zostawiał kasy w galerii, czy o co chodzi?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • 1,,, napisał(a):

   @malw
   Sprawa jest prosta, taniej i lepiej byloby odkupic dworzec od Arrivy i tam zagospodarowac teren niz „rozwalac” spokojna i cichą dzielnicę tylko dlatego ze Burmistrz po cichu obiecal inwestorowi droge dojazdowa do galerii za nasze, podatnikow pieniadze i kombinuje jak moze zeby ten pomysl wcielic w zycie.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 25. malw napisał(a):

  Gdyby Arriva sprzedawała może i tak . Ale nie wiadomo czy byłoby taniej bo na lipińskiego wartość ma tylko grunt a dworzec by trzeba budować tez od nowa. I ta odległość od centrum – zdecydowanie inna .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 26. korba napisał(a):

  „Wsiąść do pociagu byle jakiego”, to słowa piosenki z przed lat kiedy pociągi to był jedyny środek pewnego transportu,pociągi przemierzały w zdłuż i wszerz nasz Kraj. Dzisiaj podniecamy się odcinkami które oddajemy do realizacji w przeddzień roku wyborczego. Czy to jest realistyczne? nie to zwyczajna kompania wyborcza, przejęliśmy dworce po zbankrutowanej PKP i dzisiaj proponujemy tworzenie multimedialnych dworców które wcześniej nie zagospodarowaliśmy, czy to nie jest parodia? wykorzystajmy to co nam ofiarowali w wyniku bankructwa, nie dokładajmy kosztów z kieszeni podatnika, bo później będziemy tego żałować, ba nie potrafimy z tego się wytłumaczyć. Proponowane 120/km/h na takich odcinkach jest nie do zrealizowania. Kiedyś Poseł proponował szynobus w głąb Bieszczad, i co? ktoś Pana uprzedził, skierował pański pomysł bardziej w kierunku POST; czyli nieco szerszych torów. ” trzeba nam szybkości, pomiędzy- a nie tanich podruży w nędzę „

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 27. roman napisał(a):

  @malw.Nie wiem czy jesteś tak dobrze poinformowany,czy tak sobie piszesz.
  Czy oby na pewno teren dworca,to teren należący do Arrivy,czy to grunt
  należący do miasta?.Po drugie.Przy budowie dworca na Zatorzu,trzeba
  zapłacić odszkodowania ludziom,którzy tam mieszkają.Po trzecie.Kto
  powiedział,że dworzec ma być w centrum miasta?.W Krośnie,Jaśle, dworce
  są oddalone od centrum mniej więcej w takiej odległośći jak nasz i
  nikt nie robi z tego tragedii!!.Mamy taksówki,powinno się też zwiększyć
  kursy MKS w tamtym obrębie.Po czwarte.Dlaczego podatnik ma płacić za
  dworzec z którego będą korzystali prywatni przewożnicy.Jestem przekonany,
  że jak przyjdzie im płacić,to będzie to samo co z zielonym rynkiem,
  ten dworzec będzie pusty.Po piąte.Tam mieszkają ludzie już kilkadziesiąt lat,tam są tereny zielone,trzeba by było to wszystko
  zniszczyć,wyasfaltować.Te uliczki,te tereny zielone,to urokliwe
  miejsca,to płuca tej częśći miasta.Po szóste.Nie to powinno być priorytetem na teraz w naszym mieśćie.I na koniec panie malw,mówisz pan,
  że na Dworcowej brak przystanków,że jest niebezpiecznie.Czyja to brożka,
  panie malw?.Miasta,może służb odpowiedzialnych za bezpieczństwo.Może
  trzeba to ucywilizować zamiast pchać 14 milionów w następną inwestycję,
  która będzie generować straty.I po ostatnie,mam szczerą nadzieję,że
  za rok ktoś inny będzie o tym decydował.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • malw napisał(a):

   Jeśli chodzi o generowanie strat to rozumiem że chodzi o takie same straty jak szkolnictwo, służba zdrowia , wojsko , policja, drogi publiczne itp, itd.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • bies napisał(a):

   Wojsko, Policja i sądownictwo, drogi są niezbędne dla istnienia i funkcjonowania państwa. Reszta czyli tzw „bezpłatna służba zdrowia” „darmowe szkolnictwo” „niezbędne urzędy” to pasożyty żerujące na ludziach płacących podatki. Jedyni, którzy uważają, że mają cokolwiek za darmo to niepiśmienne barany na socjalu.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 28. korba napisał(a):

  „Nie stawiajmy kopi tego co już jest
  tylko dla tego by wyborczy mieć gest?”
  Władza nie ma pomysłu na obiekty przystosowane do obsługi kolejowych pasażerów, to budynki przekazane przez PKP Sanok-Miasto i Sanok dworzec główny, trzeba się za to po prostu zabrać. Dało się z powodzeniem zagospodarować budynki po koszarach wojskowych w centrum Miasta, dzisiaj to duma naszego regionu. Ale nie, My wymyślamy sytuacje które pochłaniać będą pieniądze podatnika. Zamiast tych „multi” wybudujmy mieszkania socjalne, czy komunalne, bo to szansa dla ludzi młodych na dorobku aby na start życiowy mieli własny kąt, a tym samym mogli się rozwijać, żyć w miarę normalnie, mieć potomstwo i ratować nasz rejon coraz bardziej wyludniający się. Jeżeli nie zadbamy o tak oczywiste sprawy, to kto pytam Władzę, będzie chodził do Galerii, wsiadał na multi dworcach do ” super szybkich pociągów ” Nie myślmy tylko poprzez pryzmat wyborów, a po nich bez względu na rezultat o przetrwaniu za wszelką cenę, myślmy przyszłościowo, bo doprowadzimy do tego że nie będzie miał Nas kto wybierać? Na koniec zapytam Władze Miasta Pana Burmistrza, gdzie stadion? gdzie kompleks wodny i wiele innych nie zrealizowanych obietnic przedwyborczych upływającej kadencji. Stwarzanie sytuacji do przecinania wstęg za wszelką cenę już Nam Sanoczanom nie wystarcza!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 29. bies napisał(a):

  Do półgłówków związkowo-ekologicznych? Co to znaczy, ze kolej jest szybka tania i ekologiczna?
  Tania – wystarczy popatrzeć na koszty utrzymania kolesiowskiej firmy PKP, porównać ceny biletów na transport kołowy i kolejowy itp.
  Ekologiczna – jeżeli to spalinówka to kopci niezgorzej, jeżeli elektryczna to kopci za nią elektrownia. Ta to kopci nawet bardziej bo straty energii przy przesyłce są niemałe. Poza tym ekologia to nauka zajmująca się zależnościami między organizmami żywymi i środowiskiem. CZyżby na kolei ktoś badał wpływ rozmazanych na przedniej szybie robali na środowisko?
  Szybka – qrwa nie wiem co napisać. W 21 wieku pisanie, że kolej jeżdżąca 120 km/h jest szybka świadczy o ostatnim stopniu upośledzenia umysłowego. Z taką szybkością jeździły ekspresy przed 2 WŚ.
  Tfórcom pomysłu na :rewitalizację” gratuluje wtopienia 40 baniek w błoto. Znając życie dojdą do tego dodatkowe miliony na „nieprzewidziane koszty. GRATULUJĘ KIEŁBASY PRZEDWYBORCZEJ ZA KTÓRĄ WSZYSCY SOLIDARNIE ZABULIMY. CI KTÓRZY DO TEGO GOOWNA NIE WSIADAJĄ TEŻ.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • malw napisał(a):

   Półgłówkiem to chyba jesteś ty jeśli dla ciebie wykładnią taniości lub nie są ceny biletów.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • bies napisał(a):

   Kretynie ceny biletów są wykładnia kosztów. Czy uważasz, że właściciel busa wozi pasażerów poniżej kosztów? A kolej ma drogie bilety i jeszcze do tego dokładamy z budżetów samorządowych lub centralnych. Czyli nie korzystam a płacę za takiego debila jak Ty.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 30. bies napisał(a):

  malw przeczytałem twoje posty i Cię podsumuję: ty tępy posolidarnościowy pisiorze.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • malw napisał(a):

   Eeeeeeee…, uuuuuu…… No cóż, czuję się pokonany siłą argumentów. Masz racje . Zlikwidować kolej. Wreszcie będzie nowocześnie.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • bies napisał(a):

   Ty użyłeś argumentów? Siejesz baranie przedwyborczą propagandę obciążając swoimi POmysłami niezainteresowanych takimi idiotyzmami POdatników. Mam propozycję: wykup tą wspaniałą linię kolejową i sam ją utrzymuj. A zyskami Prawie i Sprawiedliwe dziel się z nieprzystosowanymi do życia. Zresztą możesz ich zatrudnić na mniej lub bardziej głupich etatach. Tylko nie skowycz jak kundel o dotacje bo ja nie ma zamiaru do tego goowna dokładać.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 31. malw napisał(a):

  Bądź spokojny, jaka by nie byłą władza dołożysz do tego. Ja tego dopilnuje.
  PS. Nie spinaj się tak bo Ci jakaś żyłka pęknie. 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 32. malw napisał(a):

  Nie bądź taki zachowawczy ; wojsko , policja , sądy też nie są konieczne. To kwestia umowna na co się zdecydujemy.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 33. bies napisał(a):

  Hymm nic jełopku nie dopilnujesz bo na szczęście ten 19 wieczny relikt jest w stanie rozkładu. Im szybciej ty, lepiej. A ty cieciu możesz sobie tylko popyszczyć przy służbowym kompie. Czuć cię urzędniczym lub związkowym kałem. Bo nikt poza w/w pasożytami nie widzi potrzeby utrzymywania skansenu o nazwie PKP.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: