REKLAMA

JUŻ OFICJALNIE : Kolejne powiększenie Rzeszowa

Od dłuższego czasu Rzeszów powiększa swoje granice. Od stycznia 2019 zostanie uczyniony kolejny krok na tej ścieżce.

fot. użytkownik Wikipedii Silar, udostępnione na licencji CC BY-SA 3.0

Powiększanie granic Rzeszowa odbywa się sukcesywnie od 2006 roku. Powiedziano wtedy dość sytuacji, w której nie było miejsca pod nowe inwestycje, a granice funkcjonalne miasta wykraczały poza te administracyjne. Problemem była także jedna z najwyższych gęstości zaludnienia w Polsce. Zdecydowano wtedy o przełączeniu części Słociny, która nie była jeszcze w granicach Rzeszowa, a także Załęża. Od tego czasu co rok do Rzeszowa dołączano kolejne tereny: 2007 – wschodnia Przybyszówka; 2008 – pozostała część Przybyszówki i Zwięczyca; 2009 – pozostała część Białej; 2010 – Budziwój i południowa część Miłocina. Na kolejne powiększenie Rzeszowa należało czekać 7 lat – przyłączono wtedy Bziankę.

Od 1 stycznia 2019 w granicach miasta znajdą się sołectwo Miłocn (obecnie gmina Głogów Małopolski), a także Matysówka (obecnie gmina Tyczyn). Dzięki temu zabiegowi miasto będzie miało ponad 126 km2, natomiast liczba mieszkańców będzie wnosić prawie 194 tysiące osób.

ZOBACZ TAKŻE:

Ulica Podgórska uroczyście otwarta! (FILM, ZDJĘCIA)

31-07-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

KROPIDŁO2018-07-31 21:30:34
0 0
KOŚCIÓŁ Z WŁADZĄ ZAWSZE W PARZE :)