Jutro zaczyna się Europejski Stadion Kultury! Co będzie się działo aż do niedzieli? (PROGRAM)

RZESZÓW. Jutro rozpoczynamy Wschód Kultury, imprezę która potrwa aż do niedzieli. Na mieszkańców Podkarpacia czeka wiele atrakcji. Jakich?

esk

Przedstawiamy program:

Czwartek, 26.06:

9.00 – Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – „Rzeźbimy w Rzeszowie” – prezentacja prac.

10.00 – 15.00 – Hotel Icam, Al. Rejtana 1 – Polsko-Ukraińskie Forum Młodych Bibliotekarzy „Bezgraniczna Biblioteka”.

11.00 – 15.00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – „Opowieści Przystolne” – warsztaty tworzenia „Stołu partnerstwa” z Ewą Woźniak.

16.00 – 20.00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – „Gdzie jest Wschód?” – warsztaty komiksu z Maćkiem Mazurem i Dominikiem Szcześniakiem, I część.

16.40 – Rynek – Flash Mob. Czytanie polskiej i ukraińskiej poezji w ramach „Bezgranicznej biblioteki” – Polsko-Ukraińskiego Forum Młodych Bibliotekarzy.

17.10 – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Czytelnia Główna, ul. Sokoła 13 – Wernisaż wystawy książek polskich i ukraińskich.

17.00 – 18.30 – Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – „Etnograficzna podróż po Karpatach” – Promocja książek „Świat Łemków” i „Świat Bojków”, spotkanie z dr Natalią Klashtorny oraz dr Andrzejem Karczmarzewskim. Występ pieśniarki Julii Doszny.

18.00 – Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10 – „Metamorfozy” – wernisaż wystawy fotografii Aleksego Iutina.

20.00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – „Album rodzinny” warsztaty teatralne z Jolantą Janson.

20.00 – 21.30 – Rynek – koncert Vitold Rek & East West Wind.

Piątek, 27.06:

Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – „Rzeźbimy w Rzeszowie” – prezentacja prac.

9.30 – 14.30 – Pracownia Digitalizacji, Wypożyczalnia Główna, ul. Sokoła 13; Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11; Wypożyczalnia Muzyczna, ul. Żeromskiego 2 – Polsko-Ukraińskie Forum Młodych Bibliotekarzy „Bezgraniczna Biblioteka”. Pracownia Digitalizacji, Wypożyczalnia Główna, ul. Sokoła 13; Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11; Wypożyczalnia Muzyczna, ul. Żeromskiego 2

10.00 – 12.00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – I spotkanie „Polsko – Ukraińskie Forum Młodych” – warsztaty, dyskusja (grupa zamknięta).

12.00 – Bulwary – Plac Sztuki.

12.00 – 16.00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – „Opowieści Przystolne” – warsztaty tworzenia „Stołu partnerstwa” z Ewą Woźniak.

12.00 – 16.00 –  Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – ”Gdzie jest Wschód?” warsztaty komiksu z Maćkiem Mazurem i Dominikiem Szcześniakiem, II część + bitwa komiksowa.

16.00 – 19.00 – Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Jana III Sobieskiego 18 – warsztaty fotograficzne z Krzysztofem Gierałtowskim.

20.00 – Stadion Miejski w Rzeszowie, ul. Hetmańska 69 – Koncert Główny.

21.00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – „Album rodzinny” warsztaty teatralne z Jolantą Janson.

Sobota, 28.06:

Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – „Rzeźbimy w Rzeszowie” – prezentacja prac.

Bulwary – Plac Sztuki.

10.00 – 12.00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – II Spotkanie „Polsko – Ukraińskie Forum Młodych” – warsztat, dyskusja (grupa zamknięta), wstępne przygotowanie planu działań od września.

10.00 – Centrum Rzeszowa – animacja środowiska z udziałem Teatru CST, zespołu Osławiany, Widymo, Hudacka Tajstra, Jahodna.

11.00 – 21.00 – Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Jana III Sobieskiego 18 – warsztaty fotograficzne z Krzysztofem Gierałtowskim.

12.00 – 17.30 – Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – Smyk Arena – kreatywne warsztaty dla dzieci.

12.30 – 14.00 – Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – spotkanie z kulturą łemkowską prowadzone przez dr hab. Helenę Duć-Fajfer.

12.00 – 22.00 – Tradition&Luxury, Rynek 20 – Battle of South – zawody taneczne. Bristol.

12.00 – Galeria Fotgrafii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9 – wernisaż wystawy fotografii Zdzisława Postępskiego.

16.00 – 18.30 – Millenium Hall, ul. Kopisto 1 – koncert zespołów Naduri, Kana, Mody Duch – Różnorodność religijna i kulturowa krajów Partnerstwa Wschodniego.

16.00 – 17.00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – otwarcie wystawy prac studentek: Ewa Wań, Marta Puchalska.

17.00 – 18.30 – Plac Farny, korowód ulicą Kościuszki na Rynek – Teatr CST – zdarzenia plenerowe ukazujące życie ludzi z pogranicza kulturowego, koncert poetycki oraz korowód na Rynek.

17.00 – 18.00 – Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – „Piła i Harfa” – Anna Bojara (piła) i Emilia Rajter (harfa).

18.40 – 20.00 – Rynek – koncert zespołów Osławiany, Widymo, Hudacka Tajstra i Jahodna.

18.30 – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13 – premiera spektaklu „Siostra Siostrze”.

19.30 – Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – spektakl plenerowy „Z wertepa w świat” Zakarpackiego Teatru Lalek.

21.00 – 23.00 – Rynek – koncert Klezmer & World.

21:00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – Album rodzinny” warsztaty teatralne z Jolantą Janson.

21.30 – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13 – BLOCK (video mapping).

23.00 – Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – Silent Disco.

Niedziela, 29.06:

Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – „Rzeźbimy w Rzeszowie” prezentacja prac.

Bulwary – Plac Sztuki.

10.00 – 14.00 – Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Jana III Sobieskiego 18 – warsztaty fotograficzne z Krzysztofem Gierałtowskim.

11.00 – 17.00 – Bristol – Tradition&Luxury, Rynek 20 – Battle of South – warsztaty taneczne.

12.00 – 14.00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – Młoda Moda – spotkanie o modzie młodzieżowej, pokazy, dyskusje.

12.00 – 17.00 – Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – Smyk Arena – kreatywne warsztaty dla dzieci.

12.00 – 17.00 – Dom Diecezjalny TABOR im. Jana Pawła II, ul. Połonińska 25 warsztaty muzyki liturgicznej i folkowej prowadzone przez zespoły Naduri, Kana, Młody Duch.

14.30 – 16.00 – Rynek – rodzinny warsztat muzyczny prowadzony przez zespół Osławiany.

15.00 – 20.00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – III Spotkanie „Polsko – Ukraińskie Forum Młodych” – warsztat, dyskusja (grupa zamknięta), wstępne przygotowanie planu działań od września.

18.00 – Muzeum Etnograficzne, Rynek 7 – finisaż wystawy „Świat Łemków i Bojków”.

19.00 – 20.30 – Rynek – koncert Pieśni ze Wschodu.

20:00 – 21.00 – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24 – koncert zespołu Poefonia.

21.00 – Rynek – koncert Art. Celebration: Eastern Roots.

21.30 – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13 – BLOCK (wideo mapping).

23.00 – Klub Festiwalowy, ul. Bożnicza – Silent Disco.

źródło: Wschód Kultury

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: