Powstanie stacja do ładowania samochodów elektrycznych

RZESZÓW. Pierwsze w Rzeszowie stanowiska do darmowego ładowania samochodów elektrycznych mają powstać jeszcze w tym roku przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

Uczelnia w przyszłości ma także dysponować jedną z największych w Polsce instalacji ogniw fotowoltaicznych, oraz rozbudowanym systemem pomp głębinowych po to, aby wykorzystywać je do chłodzenia sal wykładowych. Dzięki tym przedsięwzięciom, obniżone mają zostać koszty utrzymania obiektów.Instalacja ogniw fotowoltaicznych zostanie zbudowana na parkingach uczelni. Powstanie tam prawie 40 tzw. Car Portów, czyli będą to zadaszenia, na których zainstalowane zostaną nowoczesne panele fotowoltaiczne. Powstanie również stacja do ładowania samochodów elektrycznych, będzie mógł z niej skorzystać za darmo każdy właściciel takiego samochodu. Koszt inwestycji to 7 milionów złotych, większość tych kosztów zostanie zrealizowanych za pieniądze unijne. Inwestycja ma być gotowa pod koniec bieżącego roku.

fot. www.wspia.eu

 

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Powstanie stacja do ładowania samochodów elektrycznych”

  1. nowy napisał(a):

    Byłem w lutym 2016. Punkty są. Aby załadować trzeba iść do portierni. Na prawo po wejściu do szkoły. Pan portier musi przyjść z kartą i wpisać kod. Jest 220 V i Mennekes. Po zakończonym ładowaniu trzeba odblokować kabel 16A. Kartą. Punkty są produkcji portugalskiej i nie są wykorzystywane. W moim przypadku trzeba było resetować aby zadziałały. Ładowanie jest darmowe. Pan był bardzo miły i uczynny.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: