W niedzielę "Czytaj dzieciom, bo warto". Przyjdź do Plazy i weź udział w zabawie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Do godz. 18:00 w niedzielę (10 stycznia) będzie trwała akcja „Czytaj dzieciom, bo warto”. To pierwsza edycja tego przedsięwzięcia w Rzeszowie. Organizuje ją CH Plaza Rzeszów. Na rodziców i dzieci czeka mnóstwo atrakcji. 

Głównym celem akcji jest zachęcenie rodzin do wspólnego czytania książek. Imprezie będą towarzyszyć wspólne zabawy, gra w planszówki XXL oraz wiele konkursów. Do dyspozycji rzeszowian będzie również dmuchaniec z piłeczkami, a wolontariusze będą malować dzieciom twarze .

Impreza ma charakter rodzinny. Chodzi nie tylko o integrację dzieci i rodziców, ale również o edukację najmłodszych. Książki rozwijają wyobraźnie, pobudzają do myślenia i pomagają w twórczym działaniu dziecka. Czytanie ma także bardzo dobry wpływ na wyniki osiągane w szkole.

Centrum Plaza włącza się w zbiórkę funduszy na rzecz WOŚP. Wolontariusze będą kwestować w budynku głównym. Pieniądze zostaną przekazane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych. Zebrane środki pokryją również wydatki na lepszą opiekę medyczną dla seniorów.

(az)

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: