Inauguracja Podkarpackiej Akademii Samorządowej

RZESZÓW/PODKARPACIE. Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna w Rzeszowie cykl konferencji i warsztatów w ramach Podkarpackiej Akademia Samorządowej im. Grażyny Gęsickiej.

PODK

Najważniejszym zadaniem akademii jest odpowiednie, merytoryczne przygotowanie kandydatów PiS do jesiennych wyborów samorządowych. Równolegle podczas naszych spotkań będziemy prowadzić debatę programową, której efektem będzie przedstawienie propozycji Prawa i Sprawiedliwości dla Podkarpacia mówił podczas konferencji prasowej w Rzeszowie twórca akademii, Władysław Ortyl.

Organizatorzy wskazują, że udział w akademii ma z jednej strony pomóc osobom, które po raz pierwszy wezmą udział w wyborach, a z drugiej strony podnieść kompetencje tych, którzy w samorządzie już funkcjonują. Marcin Fijołek – Przewodniczący Forum Młodych PiS – wskazywał, że podczas prac akademii zostaną poruszone zagadnienia z zakresu prowadzenia skutecznej kampanii wyborczej, budowania wizerunku, organizacji jednostek samorządu terytorialnego oraz zasad jego funkcjonowania i finansowania. Konferencje w ramach akademii będą prowadzić zarówno doświadczeni samorządowcy i parlamentarzyści PiS, jak również wykładowcy i specjaliści zajmujący się marketingiem politycznym – dodał Sekretarz PiS w okręgu rzeszowskim Mateusz Kutrzeba.

Pełnomocnik Okręgu 23 Władysław Ortyl zaznaczył, że Podkarpacka Akademia Samorządowa w różnej formule funkcjonuje od czterech lat. Prawo i Sprawiedliwość, co roku organizuje różnego rodzaju konferencję, debaty i fora na których prowadzona jest debata o najważniejszych problemach regionu i jego mieszkańców. Jestem przekonany, że program Prawa i Sprawiedliwości dla Podkarpacia, wypracowany przez akademię samorządową i wieloletnie doświadczenia będzie realną propozycją dzięki której uda się uwolnić wielki potencjał rozwojowy województwa mówił Władysław Ortyl. Dodał również, że Podkarpacka Akademia Samorządowa jest ważnym elementem przygotowań do kampanii samorządowej, których kolejnym etapem będzie zgłoszenie do 21 lipca propozycji kandydatów do poszczególnych szczebli jednostek samorządu terytorialnego w tym kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów.

Podkarpacka Akademia Samorządowa, jako projekt Prawa i Sprawiedliwości, powstał w 2010 roku z inicjatywy byłej Minister Rozwoju Regionalnego Grażyny Gęsickiej oraz obecnego marszałka województwa Władysława Ortyla przy współpracy Wicemarszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby i ówczesnego Posła na Sejm RP Stanisława Ożoga. Podmiotem odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne jest Forum Młodych PiS.

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Inauguracja Podkarpackiej Akademii Samorządowej”

 1. minecraft games napisał(a):

  Hello there I am so delighted I found your webpage, I really found
  you by mistake, while I was researching on Google for something else, Anyways I am
  here now and would just like to say thank you for a incredible post and a all round interesting blog (I also love the theme/design),
  I don’t have time to read through it all at the moment but I have book-marked it and also added in your RSS feeds, so
  when I have time I will be back to read a lot more,
  Please do keep up the awesome b.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: