Google

Premiera filmu o Kard. Wyszyńskim w Parlamencie Europejskim

Z inicjatywy Tomasza Poręby w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się międzynarodowa premiera filmu „Jako w niebie tak i w Komańczy”. Obraz przygotowała podkarpacka Telewizja Obiektyw.

Ruszyły zgłoszenia do II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

RZESZÓW / PODKARPACIE. W dniu 27 września 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury odbędą się eliminacje wojewódzkie w ramach Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA. Inicjatorzy Festiwalu (Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej) wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej już teraz zapraszają do zapisów.

Zadwórze. Hołd w Polskich Termopilach (ZDJĘCIA)

ZADWÓRZE / UKRAINA. Bitwa pod Zadwórzem, zwana też Polskimi Termopilami, to jeden z najbardziej dramatycznych i krwawych epizodów walk o Lwów w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. Polscy oficjele, żołnierze oraz ukraińska Polonia w 97. rocznicę starcia oddali hołd bohaterom.

663 lat Rzeszowa. Wyróżnienia i huczne świętowanie

18 stycznia 2017 r. w Filharmonii Podkarpackiej odbyły się uroczyste obchody 663-lecia Lokacji Rzeszowa. Podczas uroczystości wręczono tytuły Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa.

Po co robić patriotyczny tatuaż? Niecodzienne warsztaty dla więźniów z Podkarpacia

PODKARPACIE. Edukacja, z jaką skazani nie mieli jeszcze styczności. Podkarpacka Służba Więzienne i IPN z Rzeszowa będą tłumaczyć więźniom znaczenie patriotycznych tatuaży i symboli.

Spojrzeć prawdzie w oczy. 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego (PROGRAM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 13 grudnia 1981 roku generał Jaruzelski wprowadził w Polsce stan wojenny. Rzeszów przypomni o tym wydarzeniu mieszkańcom – będzie można wziąć udział w wykładach, seminariach naukowych oraz posłuchać zaproszonych gości.

Za walkę i biało-czerwone serce

PODKARPACIE. Walczył o niepodległość Polski. Odznaczał się niezwykłym poświęceniem i patriotyzmem. Pan Józef Jędryka z miejscowości Zbydniów (powiat stalowowolski) otrzymał dyplom oraz medal „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945”.

Zmarł dziennikarz Radia Rzeszów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Autor książek o podkarpackim sporcie, kibic i pasjonat dziennikarstwa. W wieku 86 lat zmarł Adam Socha, który przez 31 lat współpracował z Polskim Radiem Rzeszów.

Wszystko o Mielcu. 37 autorów prezentuje miasto

MIELEC / PODKARPACIE. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Podkarpacka Izba Poetów zapraszają na promocję Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego Artefakty 4 wydanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej. Spotkanie odbędzie się 9 listopada br. o godz.17.00 w Klubie Turkus WDK.

Wspomnienie najwybitniejszych. Teatralny weekend w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. W dniach 3-6 listopada 2016 roku w Rzeszowie odbędzie się szósta edycja festiwalu „Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor”, przedsięwzięcia poświęconego trzem wybitnym postaciom światowego teatru, którzy swój rodowód mają w Rzeszowie i na Podkarpaciu.

"Akcja Wisła - Krwawa wojna z OUN-UPA"

RZESZÓW / PODKARPACIE. „Akcja Wisła – Krwawa wojna z OUN-UPA” Marka A. Koprowskiego to książka przybliżająca okres krwawych walk z OUN-UPA .Operacja „Wisła” stanowiła ostatni akt dramatu zmagań, które ukraińscy nacjonaliści rozpoczęli w 1943 r., dokonując ludobójstwa Polaków na Wołyniu. Dążyli oni do opanowania części ziem Polski.

Czy polski przemysł zbrojeniowy ma szanse na rozwój?

Szanse dla polskiej zbrojeniówki – taki był główny temat dyskusji panelowej, która odbyła się w Stalowej Woli. Wcześniej, odbyło się tam wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Obrony.

Mija rok od zwycięstwa A. Dudy. Na Podkarpaciu B. Komorowski wygrał tylko w 4 miejscowościach

24 maja 2015 roku nowym prezydentem Polski został Andrzej Duda. W II turze, przy 55-procentowej frekwencji, wygrał z Bronisławem Komorowskim 51,55 do 48,45 proc. głosów. Największe zaufanie wyborców kandydat PiS otrzymał w naszym regionie, a w wielu gminach i powiatach po prostu zmiażdżył przeciwnika.

Rosyjski dziennikarz na Rynku. Będzie kolejna laurka dla Rzeszowa?

Dziś około godz. 18 na rzeszowskim Rynku zdjęcia robił dziennikarz z Rosji. Nie był zbyt rozmowny, ale udało nam się dowiedzieć, po co tutaj przyjechał.

Międzynarodowy sukces Zespołu Tańca Brzucha Gussel

Zespół Tańca Brzucha Gussel odniósł wielki sukces podczas Międzynarodowego Konkursu Belly Dance „Karawana 2016” we Lwowie. Tancerki z Rzeszowskiego Domu Kultury filia „Pobitno”, reprezentujące Polskę i miasto Rzeszów zdobyły łącznie aż osiem nagród.

Muzeum Ulmów w Markowej wśród najlepszych inwestycji w Polsce!

Decyzją Internautów, Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej im. Rodziny Ulmów w Markowej znalazło się wśród 10 najlepszych inwestycji komunalnych w 2016 roku. W konkursie oceniane były nie tylko walory estetyczne, ale również efekty konkretnych projektów.

"Młody Mesjasz" (FILM)

6 maja na ekrany polskich kin wchodzi wyjątkowy film, opowiadający o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Film skierowany jest m.in. do dzieci, młodzieży i ich rodzin.

Nie masz pomysłu na majówkę? Przyjdź na koncert "Tadka" Polkowskiego w Białobrzegach

3 maja w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Białobrzegach (pow. łańcucki) odbędzie się koncert patriotyczny z okazji Święta Trzeciego Maja. W programie imprezy są między innymi pokazy militariów, wystawy IPN i występy artystów, w tym znanego rapera Tadeusza „Tadka” Polkowskiego.

9,5 mln zł na remonty zabytków

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zatwierdziła listę dotacji przyznanych na prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowych obiektach w 2016 r. Komisja pozytywnie zaopiniowała ogółem 336 wniosków, przyznając dotacje na ogólną kwotę 9.53 mln zł.

Minister edukacji odwiedziła Podkarpacie

PODKARPACIE. Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska odwiedziła Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.

Kalendarz Imprez

<< Styczeń 2018 >>
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
IMPREZY DZISIAJ DODAJ IMPREZĘ Transmisje Mszy