Gra warta... lampki?

RZESZÓW / PODKARPACIE. 650 tysięcy złotych – tyle ratusz chce wydać na tegoroczne oświetlenie świąteczne, które upiększy miasto. Nie pokrywa się to z ofertami firm, które chcą „skasować” dużo więcej.

2

foto: archiwum rzeszow24.pl

Jak na razie swoje oferty zgłosiły dwie firmy. Multidekor z miejscowości Piastów chce 799 tysięcy, a Odeon z Gliwic żąda 847 tysięcy. Wykonawca zostanie wyłoniony do 10 dni.

W latach ubiegłych władze Rzeszowa wydawały na oświetlenie miasta około 600 tysięcy złotych. Budowanie świątecznej atmosfery na ulicach za taką kwotę już wtedy budziło wiele kontrowersji. W tym roku to co najmniej 50 tysięcy więcej.

Oświetlenie ma pojawić się na Rynku oraz na ulicach: 3 maja, Jagiellońskiej, Grunwaldzkiej, Kościuszki, Lisa Kuli. Lampek nie zabraknie również na placach Farnym i Śreniawitów. Oświetlony ma być Most Zamkowy oraz ronda Jana Pawła II, Pobitno i Kopisto.

Na Rynku ma też pojawić się choinka o wysokości 15 metrów. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, ozdoby będą widoczne od 1 grudnia br. do 31 stycznia 2017.

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: