Futbolowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

Zapraszamy na podsumowanie wyników piłkarskich drużyn z Rzeszowa i okolic.

Mecz Resovii z Górnikiem Łęczna zdecydowanie nie zaczął się zbyt dobrze dla drużyny z Rzeszowa. Już pod kwadransie, od pierwszego gwizdka sędziego z Katowic, Górnik zdobył bramkę. Autorem trafienia był Jakub Chrzanowski.  Próby wyrównania wyniku na nic się zdały, ponieważ w 48 minucie Patryk Szysz podwyższył wynik na 0:2. Tak wysokie prowadzenie mogło powodować zwątpienie. Resovia nie poddała się jednak. Sześć minut później kontaktowego gola zdobył Szymon Kaliniec. W końcówce spotkania, w 82 minucie wyrównującego gola zdobył Radosław Adamski.

Zdobycie punktu z tak mocnym przeciwnikiem z pewnością należy rozpatrywać jako sukces Resovii. Sytuacja w tabeli nie wygląda wciąż jednak dla niej najlepiej. Koniec końców wciąż nie udało się jej zdobyć punktu.

Resovia – Górnik Łęczna 2:2

Szymon Kaliniec 54, Radosław Adamski 82 – Jakub Chrzanowski 15, Patryk Szysz 48

żółte kartki: Buczek, Adamski, Kaliniec – Tymosiak, Rogala

Górująca w tabeli swojej trzecioligowej grupy Stal Rzeszów urządziła sobie, w niedzielnym meczu z Orlętami Radzyń Podlaski, trening strzelecki. Rzeszowianie zdobyli bowiem 5 goli w… 25 minut! W drugiej minucie wynik otworzył Tomasz Płonka. Na kolejne trafienie trzeba było czekać 15 minut, wtedy trafił Julien Tadrowski. Kolejny gol padł po 3 minutach – trafił Ceglarz. Na następną bramkę trzeba było poczekać nieco dłużej – aż 4 minuty, wtedy trafił Jarecki. Już minutę później wynik ustalił Chromiński. Później nie byliśmy świadkami żadnych goli. Świadczy to o mądrym gospodarowaniu siłami Stali.

Stal Rzeszów – Orlęta Radzyń Podlaski 5:0

Tomasz Płonka 2, Julien Tadrowski 17, Piotr Ceglarz 20, Dariusz Jarecki 24, Dominik Chromiński 25

Zółte kartki: — – Kaganek, Sułek, Rycaj, Wojczuk

W IV lidze Korona Rzeszów przegrała 1:0 na wyjeździe z Przełomem Brzesko. Izolator Boguchwała z kolei bezbramkowo zremisował z Orłem Przeworsk.