REKLAMA

Firma z Podkarpacia wspiera znanego polskiego skoczka narciarskiego!

REGION. Jakub Wolny, skoczek narciarski występujący w kadrze A polskiej drużyny, podpisał umowę sponsorską z firmą Greinplast, której siedziba znajduje się w okolicach Rzeszowa. Zawodnik niedawno odwiedził nasz region, by dopiąć szczegóły kontraktu.

ghjghj

Foto: Greinplast

Skoki narciarskie to bardzo popularny sport w Polsce. Dzieje się tak za sprawą świetnej dyspozycji naszych reprezentantów. Od złotej ery Adama Małysza pojawiają się kolejni zawodnicy, którzy osiągają spore sukcesy.

Firma Greinplast, której siedziba znajduje się w podrzeszowskim Krasnem, została sponsorem Jakuba Wolnego, jednego ze skoczków kadry A w polskiej drużynie. 24-latek pojawił się kilkukrotnie na Podkarpaciu i postanowił podpisać z nią kontrakt. Od kolejnych pucharowych zawodów na nartach skoczka będzie można oglądać logo podkarpackiej firmy.

Jakub Wolny swój pierwszy skok oddał w 2002 roku. 12 lat później sięgnął po dwa złote medale Mistrzostw Świata Juniorów w Val Di Fiemme, a w sezonie letnim wygrał w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Niestety w październiku 2014 roku Wolny doznał kontuzji kolana w konkursie Letniej Grand Prix w niemieckim Klingenthal. Zawodnik przezwyciężył jednak problemy, które powstały po zerwaniu więzadła krzyżowego. W ubiegłym sezonie zimowym 24-latek sięgnął  po trzy zwycięstwa w drużynowych zawodach Pucharu Świata. Świetnie radził sobie też na skoczniach mamucich. Podczas Pucharu Świata w Vikersund wyśrubował swój rekord życiowy do 237.5 metra i zajął najwyższe w swojej karierze 4. miejsce w zawodach indywidualnych.

Teraz skoczkowie wraz z nowym trenerem Michalem Doležalem szykują się już powoli do kolejnego zimowego sezonu, a podkarpaccy kibice z pewnością będą baczniej przyglądać się poczynaniom zawodnika wspieranego przez firmę z regionu.

03-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline