REKLAMA

Festiwal jazzowy im. Tomasza Stańki już za rok w Rzeszowie

W przyszłym roku w Rzeszowie zostanie zorganizowany festiwal ku czci Tomasza Stańki. Ratusz chce, by wydarzenie uświetnili znani oraz początkujący muzycy. Wśród młodych artystów byłby rozgrywany specjalny konkurs.

trumpet-player-8455_960_720

Foto: Pixabay.com

Decyzją Ratusza, jesienią przyszłego roku odbędzie się koncert ku czci wybitnego polskiego jazzmana – Tomasza Stańki, który urodził się w Rzeszowie. Miasto chce, by o wydarzeniu było głośno w całym kraju. Na festiwalu mają się pojawić znani artyści. Młodzi muzycy zaprezentują swoje umiejętności w specjalnie przygotowanym dla nich konkursie.

Tomasz Stańko zmarł 29 tego roku. Nagrał blisko 40 albumów. Muzyk skomponował rzeszowski hejnał. Jest też honorowym obywatelem stolicy Podkarpacia.

Już od dłuższego czasu wiemy, że rondo na skrzyżowaniu ulic: Pleśniarowicza oraz Wiktora będzie nosiło imię popularnego jazzmana. Kolejnym krokiem jest stworzenie festiwalu, który ma się odbywać cyklicznie.

Hołd Tomaszowi Stańce zostanie też oddany podczas tegorocznej edycji Rzeszów Jazz Festiwal, która rozpocznie się już 15 listopada.

 

09-10-2018