REKLAMA
REKLAMA

Tadeusz Ferenc wśród 15 najlepszych prezydentów miast według Newsweeka

Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc zajął 6. miejsce i po raz kolejny znalazł się wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce według rankingu „Newsweeka”. Rzeszów zwyciężył natomiast w jednej z kategorii rankingu miesięcznika FORBES. Wyróżnienia zostały wręczone we wtorek, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

fot_Tadeusz_Poźniak (243)

Foto: UM Rzeszów

Tadeusz Ferenc znalazł się w piętnastce najlepszych prezydentów miast w Polsce według Newsweeka. Prezydent Rzeszowa zajął w tym rankingu szóstą pozycję.

Miesięcznik FORBES przygotował natomiast Ranking Miast Atrakcyjnych dla Biznesu. W kategorii miast od 150 do 299 tysięcy mieszkańców Rzeszów po raz kolejny zajął pierwsze miejsce.

Główne wskaźniki, jakie wzięto pod uwagę to: liczba rejestracji nowych spółek (po odjęciu upadłości i wykreśleń z rejestru), liczba zarejestrowanych spółek zagranicznych, saldo migracji spółek (przeniesione do miejscowości minus wyprowadzone z niej) w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców.

Wyniki rankingu zostały opublikowane podczas X Kongresu Regionów, który odbywał się we Wrocławiu w dniach 11 – 12 czerwca 2019 roku.

Źródło: UM Rzeszów

13-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline