Europarlamentarzyści z Podkarpacia z wizytą u Prezydenta RP

PODKARPACIE. Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się dziś z europarlamentarzystami z Polski. Wśród nich byli także przedstawiciele Podkarpacia. Usłyszeli oni dziś m.in. podziękowania, że potrafią mówić w Europie jednym głosem.

Podczas dzisiejszego spotkania prezydent przywoływał dwie kwestie, w których polscy europosłowie występowali zgodnie: bezpieczeństwo energetyczne oraz kwestię kryzysu na Ukrainie.

Na spotkaniu w Belwederze Prezydent RP zwracał też uwagę, jak ważne jest znalezienie równowagi między oczekiwaniami polskich wyborców, a interesami europejskich sił.

Zdaniem prezydenta niemożliwe jest wzmocnienie pozycji politycznej Polski w Unii Europejskiej, jeśli nie będziemy uczestniczyć w integracji w obszarze wspólnej waluty.

Jednocześnie, mówił Bronisław Komorowski, trzeba szykować się do debaty na ten temat, czy będziemy mieli wolę wypełnienia tego zapisu, związanego z traktatem akcesyjnym.

W moim przekonaniu należy budować gotowość do spokojnej rozsądnej debaty po wyborach parlamentarnych w Polsce, tak by móc dążyć do mądrego rozstrzygnięcia tej kwestii poprzez wybór całego narodu – powiedział.

W opinii prezydenta trzeba też poszukiwać porozumienia w sprawie likwidacji blokady konstytucyjnej, która uniemożliwia przyjęcie euro.
– Tu można się tylko wzajemnie przekonać. Tu żadne działanie w sferze politycznej niczego nie przyniesie – podkreślił prezydent Komorowski.

fot. Piotr Molecki / prezydent.pl

prezydent

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Europarlamentarzyści z Podkarpacia z wizytą u Prezydenta RP”

  1. Popatrzcie jak zrobione zdjecie przez "a polityczną kancelarie prezydenta" napisał(a):

    Kurski niewidoczny bo przeciera oczy – pewnie Komor gada głupoty, Łukacijewska i inni Platformianie wyeksponowani w nienagannym szyku

    Propaganda PO na użytek wyborów !

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: