Dwóch mężczyzn prowadziło własną uprawę marihuany

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli w ich samochodzie funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Narkotyki były również w miejscu zamieszkania jednego z nich. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Mężczyźni zostali zatrzymani w piątek w nocy, gdy podczas kontroli w należącym do jednego z nich samochodzie policjanci znaleźli susz roślinny. Już na miejscu mężczyźni przyznali, że jest to marihuana. W związku z tym 25 i 20-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. 20-latek dobrowolnie wydał jeszcze policjantom szklaną lufkę wypełnioną suszem roślinnym, którą miał przy sobie.

Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana. Zatrzymani mieszkańcy powiatu przeworskiego trafili do policyjnego aresztu. Kolejne narkotyki policjanci znaleźli w domu 25-latka. Łącznie zabezpieczyli u obu mężczyzn niemal 100 gramów marihuany.

Wyjaśniający sprawę funkcjonariusze ustalili, że narkotyki pochodziły z uprawy, którą zatrzymani wspólnie założyli i prowadzili w pobliżu miejsca zamieszkania. Podejrzani przyznali się do uprawy narkotyków na użytek własny. Na podstawie zabranego materiału policjanci przedstawili im zarzuty uprawy i wytwarzania oraz  posiadania niedozwolonych substancji odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Rzeszów
foto: archiwum KPP Sanok

susz

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: