Developres wygrywa na inaugurację LSK. Udany debiut Stephana Antigi! (WIDEO)

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zwyciężyły na Podpromiu z DPD Legionovią Legionowo w inauguracyjnym spotkaniu Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2019/20. Był to pierwszy mecz Stephana Antigi w roli trenera rzeszowskiej drużyny.

20190910-trening-otwarty-developresu-020

Początek spotkania był wyrównany, ale to przyjezdne wypracowały sobie pierwszą większą przewagę. Przy stanie 9:12 w ekipie gospodyń zaczął funkcjonować blok oraz atak, co zaowocowało odrobieniem strat i wyjściem na prowadzenie w spotkaniu. Od połowy seta obie drużyny grały punkt za punkt. Ostatecznie to siatkarki Developresu objęły prowadzenie w meczu, a zwycięską piłkę w tej odsłonie wykończyła kapitan drużyny znad Wisłoka – Jelena Blagojević.

Po zmianie stron walka nadal była wyrównana. W drugiej połowie seta rywalki rzeszowianek zaczęły mieć problemy w grze. Gdy na tablicy wyników widniał wynik 16:16, “Rysice” złapały rytm i zdobyły aż sześć punktów z rzędu, co pozwoliło im na spokojne kontrolowanie końcówki i wygraną w secie.

W trzeciej odsłonie inicjatywę w spotkaniu próbowały przejąć siatkarki z Legionowa. Na początku seta przyjezdne dwukrotnie potrafiły zdobyć kilkupunktową przewagę. Później rywalizacja się wyrównała, ale od stanu po 18, dzięki skutecznej zagrywce Lebleu, Legionovia ponownie wyszła na prowadzenie, którego już później nie oddała do końca tej partii.

Podrażnione rzeszowianki mocno zaczęły czwartego seta. Już na samym początku odskoczyły od rywalek (8:3). Później ich przewaga urosła jeszcze do ośmiu “oczek”. Siatkarki klubu z Legionowa, dzięki dobrze funkcjonującemu blokowi oraz prezentom w postaci błędów gospodyń, potrafiły jeszcze odrobić część strat (18:16). Później do słowa doszły “Rysice”, które nie oddały już inicjatywy i doprowadziły do zwycięstwa w spotkaniu.

Debiut w roli szkoleniowca rzeszowskiej drużyny zaliczył Stephane Antiga. W swojej karierze trenerskiej Antiga zdobył mistrzostwo świata z męską reprezentacją Polski (2014) oraz wicemistrzostwo kraju z drużyną ONICO Warszawa (2018/2019). Developres to pierwszy żeński zespół, jaki poprowadzi doskonale znany polskiej publiczności Francuz.

Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo 3:1 (25:23, 25:18, 22:25, 25:20)

Tekst: Kacper Ciuba