Developres wciąż nie do zatrzymania. Zwycięstwo z Pałacem Bydgoszcz i emocje do ostatniej piłki

Developres SkyRes Rzeszów wygrał na Podpromiu z ekipą Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Podopieczne Stephane’a Antigi z kompletem punktów prowadzą w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

Rzeszowianki od początku narzuciły swoją grę. Pomogła w tym dobra dyspozycja na zagrywce. “Rysice” zdobyły w ten sposób sześć punktów (w tym pięć podczas pierwszej odsłony). Wysoka skuteczność w przyjęciu pozwoliła podopiecznym Antigi kontrolować przebieg pierwszego seta i objąć prowadzenie.

Drugą partię siatkarki znad Wisłoka rozpoczęły bardzo pewnie. Rzeszowianki szybko zdobyły przewagę, a ataki ze skrzydeł doprowadziły do rozbicia przyjęcia Pałacu Bydgoszcz. Ostatecznie Developres wygrał tę odsłonę do 18.

Po zmianie stron wydawało się, że spotkanie zakończy się bez większych emocji. Zawodniczki z Rzeszowa szybko wyszły na sześciopunktową przewagę, jednak w połowie seta, dzięki zmianie Patrycji Balmas, Pałac Bydgoszcz wrócił do gry i mecz zaczął się toczyć w kontakcie. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na wyższe prowadzenie. Set przedłużył się do 31 punktów. Developres nie wykorzystał aż czterech piłek meczowych, ale piąty match-ball zakończył się wygraną gospodyń.

W środę podopieczne Stephane’a Antigi pojadą do Legionowa, gdzie zmierzą się z tamtejszą Legionovią. Mecz zaplanowano na godzinę 19:00.

Developres SkyRes Rzeszów – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20; 25:18; 31:29).

Tekst: Kacper Ciuba