Developres notuje piątą wygraną po trudnym spotkaniu w Legionowie

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów po wymagającym spotkaniu i walce punkt za punkt w tie-breaku, notują piątą z rzędu wygraną. Na hali w Legionowie podopieczne Stephane’a Antigi pokonały tamtejszą DPD Legionovię (2:3).

20191011fnmg729

Otwarcie spotkania należało do rzeszowianek, które od początku zdobywały przewagę. W kolejnych etapach pierwszego seta siatkarki z Legionowa popełniały coraz więcej błędów w przyjęciu, co doprowadziło do szybkiego rozstrzygnięcia tej partii na korzyść Developresu.

Druga odsłona to przebudzenie Legionovii. Gospodynie wykorzystywały problemy w przyjęciu Michaeli Mlejnkovej, a później bardzo skutecznie wykonywały ataki blok-aut, bezlitośnie obijając rzeszowski blok. Developres zdołał w tym secie zdobyć jedynie 13 punktów, co oznaczało, że w całym meczu było 1:1.

Po zmianie stron inicjatywę znów zaczęły przejmować rzeszowianki. Do stanu 11:12 Legionovia skutecznie goniła Developres, ale później za poprzednią partię zrehabilitowała się Mlejnkova, która skutecznie blokowała ataki gospodyń. “Rysice” zdołały wówczas zbudować sobie bezpieczną przewagę. Zapał Legionovii gasł z każdą piłką. Rzeszowianki zakończyły tę odsłonę z wyraźną, 9-punktową przewagą.

Kibice na hali w Legionowie po trzech setach mogli już przyzwyczaić się do tego, że oba zespoły grały falami. Czwarta partia była bardziej zacięta, ale siatkarki znów prezentowały nieregularną dyspozycję. Rzeszowianki, po świetnej serii w polu serwisowym Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, wyszły na 4-punktowe prowadzenie, ale później Legionovia potrafiła doprowadzić do wyrównania (16:16). Ta sytuacja przywróciła gospodyniom wiarę w zwycięstwo. Drużyna z Legionowa nie odpuściła i doprowadziła do tie-breaka.

Piąty set był najbardziej wyrównaną częścią całego spotkania. “Rysice” zdobyły przewagę dopiero przy stanie 10:8. Skuteczny atak przeprowadziła wtedy Jelena Blagojević. Rzeszowianki nie potrafiły jednak utrzymać prowadzenia i rywalizacja wróciła do punktu wyjścia. Ostatecznie to właśnie wspomniana wcześniej Serbka skutecznym atakiem rozstrzygnęła spotkanie i rzeszowskie siatkarki cieszyły się ze zwycięstwa.

Developres po meczu z Legionovią stracił prowadzenie w Lidze Siatkówki Kobiet. Nowym liderem został Chemik Police. Obie drużyny zdobyły do tej pory po 14 “oczek”, ale rzeszowianki mają gorszy bilans małych punktów.

DPD Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (18:25; 25:13; 16:25; 25:21; 14:16).

Tekst: Kacper Ciuba