Developres nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki. Mistrzynie Polski pokonane!

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów bez większych problemów pokonały na wyjeździe ŁKS Commercecon Łódź. Rzeszowianki zwyciężyły z mistrzyniami Polski w trzech setach.

Rzeszowskie “Rysice” rozpoczęły spotkanie na łódzkiej Sport Arenie od mocnego ciosu. Pewne wejście w mecz, udane ataki i bloki, spowodowały, że przy stanie 1:6 trener gospodyń Giuseppe Cuccarini poprosił o czas. Nie przyniosło to jednak poprawy w grze jego zespołu. Rzeszowianki dominowały w każdym elemencie, co przełożyło się na gładkie zwycięstwo w inauguracyjnym secie.

Druga partia była o wiele ciekawsza dla kibiców. Do stanu po 11 oba zespoły grały punkt za punkt, pojawiły się też dłuższe wymiany. Później piąty bieg wrzuciły rzeszowianki, a popularne “Wiewióry” miały ogromne problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji (13:18). Gdy wydawało się już, że podopieczne Stephane’a Antigi po raz drugi z dużą przewagą ograją mistrzynie Polski (19:24), łodzianki nabrały pewności w grze. Gospodynie obroniły aż 4 piłki setowe i były o krok od wyrównania wyniku w drugiej partii. Serię ŁKS-u przerwała Michaela Mlejnkova, która atakiem ze skrzydła zdobyła ostatni w tej odsłonie punkt.

Po zmianie stron rzeszowianki dość szybko przejęły inicjatywę. Przyczynił się do tego skuteczny serwis Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i dobra gra blokiem “Rysic” (5:8). Przewaga Developresu w połowie seta wzrosła dwukrotnie (9:15). Łodzianki ponownie starały się odrabiać straty i zbliżyły się nawet na dwa “oczka” (17:19). Skuteczniej w końcówce zagrały jednak zawodniczki z Rzeszowa, które efektownym blokiem Efimienko-Młotkowskiej przypieczętowały wygraną z mistrzyniami Polski.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (14:25; 23:25; 21:25)