REKLAMA

Darmowe bilety dla uczniów tylko z PIT-em? W poniedziałek zapadnie decyzja Rady Miasta

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek, 17 września w rzeszowskim Ratuszu, będzie miała miejsce nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Ma ona dotyczyć darmowych biletów dla dzieci i młodzieży.

z_1

Foto: Archiwum Rzeszów24.pl

Informację na temat darmowych autobusów dla uczniów można było usłyszeć od prezydenta Rzeszowa na jego spotkaniu z mieszkańcami Budziwoja.

Początkowo ulga miała dotyczyć jedynie uczniów, którzy są zameldowani w Rzeszowie. Później chodziły pogłoski, że zamiast stałego adresu zameldowania, wystarczy wpisany w legitymacji adres zamieszkania na terenie Rzeszowa.

Zgodnie z decyzją władz miasta, nową ulgą mają być objęci uczniowie, których rodzice udowodnią, że złożyli w Rzeszowie zeznanie podatkowe PIT.

Darmowe przejazdy dla uczniów, zdaniem prezydenta, mają sprawić, że komunikacja będzie bardziej dostępna i chętniej wybierana również przez ich rodziców. Kolejną zaletą ma być zwiększenie bezpieczeństwa w drodze dzieci do szkoły.

Tadeusz Ferenc twierdzi również, że wprowadzona uchwała, wpłynie na zmniejszenie natężenia ruchu i poprawę jakości powietrza w Rzeszowie.

Jeżeli na poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej radni zatwierdzą uchwałę, to najwcześniej będzie ona obowiązywać od października.

Uprawnieni do ulgi uczniowie, otrzymają tak zwane „zerowe bilety”, które pozwolą na darmowe przejazdy.

14-09-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

rzeszowianka2018-09-16 06:34:50
0 0
Powinny być bezpłatne przejazdy dla wszystkich uczniów uczących się w szkołach rzeszowskich. Również tych spoza Rzeszowa. Powinny być w dni nauki szkolnej, na trasach od domu do szkoły, bez ściśle określonej trasy a w kierunku domu/szkoły. W przypadku zamiejscowych uczniów od dworców czy granicy miasta. Nie będą to takie koszty jak podano szacunki.