REKLAMA

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej obchodzi swoje 5. urodziny

31 maja 2015 roku o 17.30  w auli V-1 Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno- Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12 w Rzeszowie odbędzie się „Jubileuszowy koncert z okazji 5-lecia istnienia Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej”.

Wstęp na koncert będzie bezpłatny i otwarty dla mieszkańców Rzeszowa.

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej jest zespołem wszechstronnym, dlatego też podczas koncertu usłyszymy utwory o zróżnicowanym charakterze z kręgu muzyki ludowej, sakralnej, rozrywkowej i operowej. W koncercie udział wezmą także zaproszeni goście. W części klasycznej razem z chórem wystąpią Katarzyna Liszcz (sopran) i dr Jacek Ścibor (tenor), natomiast w części rozrywkowej – ubiegłoroczni finaliści telewizyjnego show Mam Talent TVN, Duet Kuba&Sabina. Koncert został przygotowany przez Panią Dyrygent – Justynę Szela-Adamską.

fot.Pawel Karnasiewiczfot.Paweł Karnasiewicz

Z uwagą obserwuję wielkie zaangażowanie studentów w działalność artystyczną Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej prowadzonego przez Panią dyrygent Justynę Szela-Adamską. Utworzony przed 5-cioma laty zespół szybko zdobył uznanie środowiska artystycznego i na stałe zagościł w życiu uczelni. Już w starożytności wykazano, że muzyka i nauki ścisłe mają wiele ze sobą wspólnego i wzajemnie się przenikają. Politechnika Rzeszowska jest miejscem, gdzie studenci mogą realizować swoje pasje. Mam nadzieję, że dzięki dobrej współpracy ze studentami Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej stanie się także wizytówką naszego miasta i regionu – mówi prof. dr hab. inż. Marek Orkisz, Rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej powstał w 2009 roku. Jego Pierwszym dyrygentem był Michał Legowicz. Od 2012 roku dyrygentem chóru jest Justyna Szela-Adamska, absolwentka Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Jak podkreśla prof. dr hab. Grzegorz Oliwa, Prodziekan Wydziału Muzyki UR, Prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Rzeszowie:
Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej systematycznie podnosił swój poziom artystyczny, aż stał się wiodącym zespołem chóralnym w Rzeszowie i na Podkarpaciu. O wysokim poziomie artystycznym zespołu świadczą nagrody i wyróżnienia na konkursach i festiwalach chóralnych. W bardzo krótkim okresie czasu chór wziął udział w kilku z nich, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Wielokrotnie docierały do mnie bardzo pochlebne opinie zarówno o chórze jak i o Pani Justynie Szeli-Adamskiej, jako dyrygentce chóru.

sjo

materiał nadesłany

27-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)