Brąz Izabeli Marcisz na mistrzostwach świata juniorek!

Biegaczka narciarska z Podkarpacia drugi raz na podium mistrzostw świata juniorek! Izabela Marcisz po srebrze wywalczonym w sobotnim sprincie, w poniedziałek zdobyła brązowy medal w biegu na 5 kilometrów techniką klasyczną.

Pochodząca z Korczyny na Podkarpaciu Izabela Marcisz zdobyła swój drugi medal na rozgrywanych w niemieckim Oberwiesenthal mistrzostwach świata juniorek. Biegaczka podkarpackiego klubu SS Prządki Ski dobiegła na metę jako trzecia (14:17.2) w poniedziałkowym biegu na 5 kilometrów techniką klasyczną i sięgnęła po brązowy medal. W rywalizacji triumfowała Helene Marie Fossesholm z Norwegii (13:49.1), a druga była Lisa Lohmann z Niemiec (14:04.8).

Wcześniej (29 lutego br.) Izabela Marcisz sięgnęła po srebrny medal mistrzostw świata juniorek w sprincie techniką dowolną. W biegu finałowym 19-letnia zawodniczka musiała uznać wyższość Szwedki Louise Lindstroem (2:33.41). Wyprzedziła jednak pozostałe cztery finałowe rywalki i sięgnęła po srebro (2:33.88). Podium uzupełniła Szwajcarka Siri Wigger (2:34.48).

W środę biegaczki staną do walki w wyścigu na 15 kilometrów techniką łyżwową.

Warto dodać, że utalentowana 19-latka z Korczyny zajęła czwarte miejsce w biegu stylem klasycznym podczas mistrzostw świata juniorek z 2019 roku, które odbyły się w fińskim Lahti. W obecnym sezonie Izabela Marcisz zdobyła swoje pierwsze dwa punkty w Pucharze Świata (29. miejsce, 1 grudnia 2019 w Kuusamo, 10 kilometrów stylem dowolnym), a na początku lutego została mistrzynią Polski w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym.