Blisko niespodzianki. Ambitna walka rzeszowskich siatkarek

RZESZÓW / PODKARPACIE. Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów mierzyły się z mistrzem Polski Chemikiem Police. Rzeszowianki przegrały w pięciu setach, ale zostawiły “serce na parkiecie” i zafundowały wielkie emocje swoim kibicom.

7

Pierwszego seta wygrały siatkarki Chemika 26:24. W drugiej części wykorzystywały pojedyncze błędy rzeszowianek, dzięki czemu zwyciężyły bardzo wysoko – do 16.

SkyRes odrodził się w trzeciej partii. Skuteczność i poprawa gry w obronie pozwoliły na zwycięstwo 25:23. Podobnie było w czwartym secie, którego gospodynie wygrały do 21.

W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowały doświadczone siatkarki Chemika Police. Decydującego seta wygrały 15:12 i zainkasowały dwa punkty. Siatkarkom z Rzeszowa należą się słowa uznania – to ich pierwszy punkt zdobyty w starciach z Chemikiem.