Bali się, że bloki się "posypią", ale protesty na nic. Przy ul. Lewakowskiego powstaje blok do 12 kondygnacji [FOTO]

RZESZÓW. Ruszyła budowa bloku na zielonym placu pomiędzy ulicami Solarza i Lewakowskiego. Mieszkańcy bloku przy Solarza 2 protestowali, bo bali się, że ich blok się… rozsypie.

Ale podstaw do zmartwień nie ma. Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która jest inwestorem zapewnia, że żadnego zagrożenia nie ma. – Budowa bloku nie ma nic wspólnego z sąsiednimi blokami. Wszystko jest zrobione zgodnie z prawem i zgodnie z projektami – mówi Mieczysław Ryznar z wydziału inwestycji RSM.

To w minionym roku mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe podnosili temat zagrożeń związanych z inwestycją, o której już wtedy mieli się dowiedzieć. Wskazywali na pękające ściany bloku przy ul. Solarza 2, których kondycja – w ich ocenie – mogłaby się znacznie pogorszyć po rozpoczęciu prac. Nie chcieli także zabudowy zielonego placu, na którym ich dzieci do tej pory grały m.in. w piłkę nożną.

Inwestycja i tak się rozpoczęła. – Każdy chciałby mieć teren, na którym będzie wyprowadzać pieski, a podatki ktoś musi płacić – mówi Mieczysław Ryznar.

W sąsiedztwie wieżowców z wielkiej płyty powstanie stosunkowo mały blok, bo składający się z trzech klatek.

– Powstaje blok w przedziale od 10 do 12 kondygnacji, z czego dwie będą podziemnym parkingiem.  Będzie w sumie 86 mieszkań i do każdego z nich będzie przypisane jedno miejsce parkingowe. Powstaną też lokale usługowe – wyjaśnia Ryznar. Pojawi się plac zabaw i „trochę zieleni”.

Inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku.

 

 

 

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

komentarzy 6 do “Bali się, że bloki się "posypią", ale protesty na nic. Przy ul. Lewakowskiego powstaje blok do 12 kondygnacji [FOTO]”

 1. Osiedlowy napisał(a):

  Jak dla mnie śmiechem jest to, że w takim miejscu powstaje blok…
  Jeszcze z dwa-trzy lata temu były tam boiska i plac zabaw 😉
  Zamiast blok budować mogliby zająć się boiskami szkolnymi i wybudować jak na innych osiedlach JAKIEŚ PORZĄDNE BOISKA + ORLIK bo jako nieliczne osiedle w Rzeszowie nie mamy porządnych boisk sportowych.
  Kolejna kwestia to to, że na KRNie brakuje miejsc parkingowych to co tutaj będzie?
  Podobno żeby dostać zgodę na budowę w tym miejscu to ‚pod stołem’ coś się działo..
  Jednym słowem PADAKA i gratuluje głupiego pomysłu..

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. widac jak władze po wyborach przejmują się mieszkańcami :) napisał(a):

  widzicie kto rządzi wiec co się dziwicie

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. jogi842 napisał(a):

  nie brońcie się podatkami….jak macie mało podatków to zabierzcie sobie część z wypłat darmozjady….za niedługo to będziemy szukać miejsc by pobawić się z dziećmi ale poza granicami rzeszowa bo każde możliwa zieleń wykorzystacie zachłanni ludzie…tylko kasa wam w głowie a dobro ludzi macie za nic

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Krystian napisał(a):

  To już jest przegięcie z budową kolejnego bloku.4-5 lat temu zbudowali blok i była cisza.A teraz zachciało się wywalania pieniędzy w błoto.Nie zaczną od czego innego na przykład od czystości w klatkach,a nie budowania.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. duzo i jeszcze wiencej napisał(a):

  moim zdanie to koleiny gówniany pomysł z ich strony . nasze osiedle jako jedn z nieliczynych bylo tak zazielenione .niech lepiej wybudują boiska szkolne .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Rondo jest moje! napisał(a):

  … a wam źle, źle i jeszcze gorzej. Pod blokiem plac zabaw, nowe sąsiadki :D, wykorzystane miejsce – GDZIE Twój pies nasrał i spie.Uciekł do klatki. Z tego terenu pożyteczna była ścieżka jak biegłeś/aś na autobus ! Nowe miejsca zamieszkania już w trakcie budowy (może Twoje dziecko będzie tam mieszkać blisko rodziców:)za kilka lat) i czego wam szkoda tej ścieżki?
  ps. W klatkach sprzątacze latają raz na tydzień. ANI 1 RODZICA z dzieckiem, który bawił się tam w odchodach gdzie na tym placu tylko trawa.. nie widziałem – obok istnieje plac zabaw nieco wyżej. Siedzicie w tym domu kupiliście neta za DYCHE z Tyczyna i narzekacie… na Strzelnice niech dziecko pobiega bo wojna idzie, a nie w piasku ku***!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: