Asseco Resovia z pierwszym wyjazdowym zwycięstwem! “Pasy” pokonały Cuprum Lubin

Asseco Resovia Rzeszów odniosła swoją pierwszą wyjazdową wygraną w meczu PlusLigi. Siatkarze Piotra Gruszki pokonali Cuprum Lubin po czterosetowym pojedynku.

Rzeszowianie pojawili się w Lubinie w roli faworytów, ale to nie przeszkadzało gospodarzom w szybkim wyjściu na prowadzenie podczas pierwszego seta. Słaba skuteczność i błędy spowodowały, że “Pasy” oddały inauguracyjną odsłonę meczu bez walki. Ostatecznie Cuprum wygrało tę partię do 19.

Druga odsłona była przebudzeniem drużyny znad Wisłoka. Już na samym początku podopieczni Piotra Gruszki wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (8:3). Ekipa gospodarzy zaczęła się gubić, pojawiały się błędy własne – ataki autowe, a także problemy w przyjęciu. Resovia zaczęła to wykorzystywać, wykonując mocne zagrywki w polu serwisowym. Rzeszowianie przejęli inicjatywę (18:9), co w pewnym momencie spowodowało nadmierne rozluźnienie w ich szeregach. Przewaga zmniejszyła się do czterech punktów, ale później siatkarze z Rzeszowa znów złapali rytm, wygrali seta i doprowadzili do wyrównania w spotkaniu.

Po zmianie stron Asseco Resovia grała pewniej i nie pozostawiła suchej nitki na rywalach z Lubina. Rzeszowianie pokonali w tej partii Cuprum do 15 punktów. Mimo ogromnej przewagi, rzeszowianom wciąż przytrafiały się błędy.

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej wymiany. Później siatkarze Resovii stopniowo uciekali lubinianom. W końcówce seta pięciopunktowa przewaga stopniała do dwóch “oczek”, ale “Pasy” przerwały dobrą passę gospodarzy i doprowadziły do wygranej w całym spotkaniu.

Cuprum Lubin – Asseco Resovia 1:3 (25:19; 18:15; 15:25; 21:25)

Tekst: Kacper Ciuba