Asseco Resovia uległa Cucine Lube w półfinale KMŚ

Mimo obiecującego początku, Asseco Resovia przegrała z Cucine Lube Civitanova w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata (1:3). Rzeszowianie powalczą w niedzielę o brąz.

47315407_1983669565013467_812682239891472384_n

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki, ale przez błędy własne rzeszowianie musieli gonić rywali z Włoch, którzy uciekli im na trzy punkty. Resovia zbliżyła się do Cucine Lube (16:15), ale po problemach w przyjęciu i niecelnym ataku Rossarda, Włosi znów zdobyli przewagę. Nie utrzymali jej jednak długo, ponieważ kolejne trzy akcje padły łupem Asseco Resovii. Później gra była bardzo wyrównana. Wojnę nerwów lepiej zniosła rzeszowska ekipa i po ataku Smitha, “Pasy” prowadziły w spotkaniu 1:0.

Wygrana w pierwszej odsłonie dodała skrzydeł Asseco Resovii, która szybko wypracowała sobie przewagę. Włoska drużyna wróciła jednak do gry w połowie seta i doprowadziła do remisu po 17. Od stanu 17:18 rywale rzeszowian wygrywali wszystkie akcje. Resovia zdołała obronić jedną piłkę setową i przegrała do 19.

Trzecia partia zaczęła się od mocnego uderzenia Cucine Lube Civitanova. Włosi systematycznie powiększali swój dorobek punktowy, nie popełniali błędów i pewnie zmierzali po objęcie prowadzenia w meczu. Resovii nie pomogły roszady w składzie. Przeciwnicy rzeszowskiej drużyny wygrali pewnie, dając zdobyć “Pasom” jedynie 14 “oczek”.

Początek czwartego seta wlewał jeszcze nadzieje w serca kibiców z Rzeszowa. W połowie seta podopieczni Giampaolo Madei uciekli jednak Asseco Resovii na pięć punktów. Rzeszowianie dzielnie walczyli i zbliżyli się w decydującej fazie czwartej partii na jeden punkt (20:19). Włosi skutecznie przerwali passę rzeszowian i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (22:20). Rozpoczęła się walka punkt za punkt. Resovia obroniła jedną piłkę meczową (punkt przy stanie 24:22), jednak to było zbyt mało, by doprowadzić do przełamania. Świetnie dysponowany Sokołow potężnym atakiem przypieczętował awans Cucine Lube Civitanova do finału Klubowych Mistrzostw Świata.

Asseco Resovia zagra w meczu o brąz z Fakiełem Nowy Urengoj. Spotkanie rozpocznie się o 17:30.

Cucine Lube Civitanova – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (29:31; 25:19; 25:14; 25:23)

Autor: Kacper Ciuba