Asseco Resovia rozbita w Gdańsku. Szybka wygrana Trefla

Siatkarze Asseco Resovii odnieśli porażkę w wyjazdowym spotkaniu z Treflem Gdańsk. Podopieczni Piotra Gruszki mogli odmienić los meczu w drugim secie, ale nie potrafili utrzymać zdobytej przewagi. Ostatecznie “Pasy” przegrały 0:3.

Asseco Resovia po wygranej w Lubinie liczyła na dobry wynik podczas meczu z Treflem Gdańsk. Niestety już od pierwszej partii było wiadomo, że o zwycięstwo będzie rzeszowianom niezwykle trudno. Spora liczba błędów w atakach wyprowadzanych przez “Pasy” i świetna gra na przyjęciu w szeregach Trefla sprawiły, że Asseco Resovia od początku traciła kilka punktów do swoich rywali. W połowie seta ta różnica się zmniejszyła, ale natychmiastowa odpowiedź gospodarzy doprowadziła do ich pewnej inauguracyjnej wygranej (25:14).

Drugi set rzeszowianie rozpoczęli udanie. Poprawa skuteczności w ataku i dobrze funkcjonujący blok dały “Pasom” czteropunktowe prowadzenie. Po czasie dla gospodarzy, Trefl zbliżył się na dwa “oczka” i wówczas rozpoczęła się wymiana ciosów. Rzeszowianie zaczęli niestety popełniać błędy na zagrywce, co skrzętnie wykorzystała ekipa z Pomorza. Trefl objął dwupunktowe prowadzenie przy stanie 21:19 i nie oddał go już do końca drugiej odsłony.

Gospodarze uwierzyli, że mogą to spotkanie zakończyć w trzech setach i od razu po zmianie stron uciekali Resovii. Ich przewaga wzrosła nawet do ośmiu punktów. Siatkarze znad Wisłoka byli bezradni. Trefl nie oddał prowadzenia do końca spotkania, wygrywając w ostatnim secie meczu różnicą sześciu punktów.

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:14, 25:22, 25:19).