Asseco Resovia rozbiła Cuprum Lubin. Sąsiad z tabeli pokonany w trzech setach

Asseco Resovia Rzeszów mierzyła się na własnej hali z Cuprumem Lubin. Miejscowi kibice, po ostatnim zwycięstwie z Pałacem Bydgoszcz, znów mieli powody do zadowolenia. Rzeszowska ekipa triumfowała wyraźnie, bo 3:0.

48228838_2001400526573704_4412137727571525632_n

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie w pierwszym secie, jednak Cuprum poprawił grę i przestał popełniać błędy, przez co odwrócił wynik i zdobył przewagę. “Pasy” odrobiły jednak stratę i dzięki świetnej serii Rafała Buszka na zagrywce, uciekły lubinianom na cztery punkty. Od tej pory Resovia kontrolowała już sytuację i wygrała partię.

W drugą odłonę lepiej rozpoczęli goście. Zdobyty zapas punktowy wystarczył im jednak do połowy partii. Wówczas prowadzenie objęła Asseco Resovia. Podopieczni Gheorghe Cretu musieli odpierać ataki gości, którzy doprowadzali do wyrównania, jednak postawa atakujących, pewna gra blokiem i brak większej ilości błędów, dały rzeszowianom wygraną w drugiej odsłonie.

Po zmianie stron początek seta znów należał do gości. Rzeszowska drużyna szybko jednak wróciła do swojej optymalnej dyspozycji. Od remisu po 5, Asseco Resovia uciekła swoim rywalom. Później miejscowi kontrolowali wszystko, co dzieje się na boisku. Dominowali na zagrywce i w ataku oraz nie popełniali błędów. Zwyciężyli do 15 i wraz ze swoimi kibicami mogli świętować jakże potrzebną im wygraną.

Dzięki zwycięstwie, rzeszowianie przesunęli się o jedno miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając pokonany Cuprum.

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 3:0 (25:21; 25:22; 25:15)

Autor: Kacper Ciuba