Asseco Resovia nareszcie zwycięska – udany wyjazd do Gdańska

W ósmej kolejce Plus Ligi doszło do przełamania Asseco Resovii. Siatkarze Gheorghe Cretu zwyciężyli w Gdańsku z tamtejszym Treflem (3:1). To pierwsze spotkanie rzeszowian zakończone w tym sezonie wygraną.

resovia

Trefl rozpoczął seta od wyjścia na dwupunktowe prowadzenie. Przy stanie 13:14 Resovia zdobyła aż siedem “oczek” z rzędu. Ta sytuacja spowodowała, że podopieczni Cretu byli poza zasięgiem gdańszczan. Rzeszowianie zwyciężyli 25:16.

W drugiej partii obudzili się gospodarze. Szybko udało im się zdobyć czteropunktową przewagę. Rzeszowianie dogonili siatkarzy Trefla. Zbliżyli się na jeden punkt. Kluczowy był błąd Davida Smitha. Po jego autowym ataku gdańszczanie prowadzili 23:20. Resovia starała się walczyć, jednak przegrała tego seta do 22.

Trzecia odsłona z początku była popisem miejscowych. Zawodnicy z Gdańska wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Później rzeszowianie odwrócili losy spotkania i było 17:14 dla Resovii. Siatkarze znad Wisłoka utrzymali przewagę i zwyciężyli 25:20.

Czwarty set to walka punkt za punkt obu drużyn. Lepsza końcówka Resovii zadecydowała o końcowym triumfie. Zawodnikiem meczu został były zawodnik Trefla, reprezentant Asseco Resovii – Damian Schulz.

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (16:25; 25:22; 20:25; 22:25).

Autor: Kacper Ciuba