Asseco Resovia miażdży w Lidze Mistrzów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w ramach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonali 3:0 belgijski Volley Asse-Lennik. Najlepszym zawodnikiem spotkania został środkowy rzeszowian Dmytro Paschytskyy, który zdobył aż 15 punktów.

Drużyna z Rzeszowa od pierwszego seta kontrolowała przebieg meczu. Bardzo dobrą zagrywką popisywał się Dawid Dryja, a w bloku skuteczny był Dmytro Pashytskyy. Punkty z ataku zapewniał niezawodny Bartosz Kurek. Ku uciesze kibiców pierwsza odsłona gry zakończyła się wynikiem 25:16.

Druga partia była na początku nieco bardziej wyrównana. Rozgrywający Resovii Fabian Drzyzga bardzo często korzystał z usług środkowych, co owocowało punktami. W polu zagrywki dobrze spisywał się Kurek, dzięki czemu rzeszowianie mogli wyprowadzać kontrataki. Z minuty na minutę biało-czerwoni powiększali przewagę i wygrali ostatecznie 25:18.

W trzecim secie zaraz po wyjściu na prowadzenie Resovia utrzymywała kilkupunktową przewagę. Na siatce świetnie blokował Pashytskyy, a decydujący cios na 25:18 zadał Kurek.

Po trzech spotkaniach w Lidze Mistrzów Resovia jest liderem grupy G. Podopieczni Andrzeja Kowala zgromadzili na swoim koncie 9 punktów, nie tracąc przy tym ani jednego seta.

Asseco Resovia Rzeszów – Volley Asse-Lennik 3:0 (25:16, 25:18, 25:18)

Resovia: Drzyzga, Kurek, Penchev, Achrem, Dryja, Pashytskyy, Wojtaszek (libero)

Asse-Lennik: Depestele, Baetens, Fasteland, Overbeeke, Staszewski, Colaon, Sparidans  (libero) oraz Adringa, Pekmans, Cosemans