REKLAMA

Anna Schmidt-Rodziewicz nowym wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej

Anna Schmidt-Rodziewicz, dotychczasowa pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego, została nowym wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania. Nowa podsekretarz stanu pochodzi z Jarosławia.

1920x810

Foto: gov.pl

Nowa wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. równego traktowania – Anna Schmidt-Rodziewicz, urodziła się w Jarosławiu. Jest socjologiem, absolwentką Wydziału Nauk Społecznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracowała jako nauczycielka języka angielskiego, a także urzędniczka w starostwie powiatowym i urzędzie miasta w Jarosławiu. Hobbystycznie jest pianistką, skończyła Państwową Szkołę Muzyczną.

Anna Schmidt-Rodziewicz zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2005–2007 została zatrudniona w gabinecie politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, później została doradcą wiceprezesa tej partii, posła Adama Lipińskiego.

W 2011 roku bezskutecznie kandydowała do Sejmu w okręgu krośnieńskim. Wraz z grupą kilku innych młodych działaczek brała aktywny udział w kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Media grupę tę określiły mianem „aniołków Jarosława Kaczyńskiego”, mających w ich ocenie ocieplać wizerunek partii i jej prezesa.

W latach 2014-2015 Anna Schmidt-Rodziewicz była radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego; przewodnicząca komisji edukacji, kultury i kultury fizycznej, wiceprzewodnicząca komisji ochrony zdrowia, polityki prorodzinnej i społecznej oraz członekiem Rady Muzeum przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu.

Anna Schmidt-Rodziewicz to poseł na Sejm VIII i IX kadencji, członek parlamentarnych grup bilateralnych: polsko-litewskiej, polsko-francuskiej, polsko-izraelskiej, wiceprzewodnicząca grupy polsko-brytyjskiej. Była przewodnicząca komisji łączności z Polakami za granicą, członekiem komisji polityki społecznej i rodziny, a także podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych w Sejmie VIII kadencji.

Źródło: gov.pl, wikipedia.org

 

06-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)