Akademicy z Częstochowy pokonani w trzech setach. We wtorek najważniejszy mecz w sezonie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mistrzowie Polski pokonali AZS Częstochowa 3:0 w meczu 20. kolejki Plus Ligi. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Zwycięstwo w pierwszym i trzecim secie rozstrzygała minimalna różnica punktowa. Już we wtorek podopieczni Andrzeja Kowala rozegrają najważniejszy dotychczas mecz w sezonie. Resovia zagra rewanż w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Jastrzębskim Węglem.

Asseco Resovia Rzeszów – AZS Czestochowa 3:0 (25, 16, 23)

Skład Asseco Resovii Rzeszów: P. Nowakowski, O. Achrem, J. Schops, F. Drzyzga, Ł. Perłowski, P. Veres, M. Masłowski (libero) oraz N. Penchev (libero), P. Lotman, G. Kosok.

Skład AZS-u Częstochowa: M. Marcyniak, D. Murek, M. Kaczyński, M. Hebda, J. Vesely, M. Kozłowski, K. Piechocki (libero) oraz B. Bednorz, W. Kaźmierczak, K. Buczek.

MVP meczu: Fabian Drzyzga

O. Achrem, J. Schops i Ł. Perłowski zdobyli dla swojego zespołu po 12 punktów.

We wtorek (11.02) w hali na Podpromiu, mistrzowie Polski zagrają mecz rewanżowy w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym pojedynku, lepsi okazali się jastrzębianie, którzy wygrali 3:0. Resovia potrzebuje zatem zwycięstwa za trzy punkty (3:0 lub 3:1) oraz triumfu w złotym secie. Początek emocji o godzinie 18:00.