70 tysięcy na zabezpieczenie fontanny przed zimą

RZESZÓW / PODKARPACIE. Grudzień to nie pora na inwestycje. Te niezbędne zaglądają jednak do kieszeni rzeszowskiego ratusza. 70 tysięcy złotych – taką kwotę miasto będzie musiało przeznaczyć na przedzimową konserwację multimedialnej fontanny znajdującej się obok al. Lubomirskich. 

Pieniądze zostaną wydane na zabezpieczenie elektroniki przed skutkami zimy. Minusowe temperatury i padający śnieg mogłyby okazać się dla niej zagładą. Miasto zakonserwuje podziemną komorę tak, aby była zupełnie sucha i przez okres zimy utrzymywała dodatnią temperaturę. Ochroną przed zimnem objęte zostanie ponadto 1600 dysz.

Kwota, którą miasto przygotowało na tę inwestycję zawiera w sobie także proces przywrócenia fontanny do działania, który zaplanowany jest na wiosnę 2016 roku. Wodna atrakcja z budżetowej kasy pochłania rocznie 600 tysięcy złotych.

Jedna z trzech największych fontann multimedialnych w Polsce (127 metrów kwadratowych) swoim urokiem zadziwia od 2013 roku. Cała złożona jest z głównej – fontanny interaktywnej,  z pięciu mniejszych oraz pojedynczej o kształcie koła. Wokół całego zbiornika znajduje się amfiteatr, gdzie zasiąść może około 300 osób. Placu wyjątkowego klimatu dodaje również 3677 sztuk roślin rosnących w pobliżu fontanny.

fontanna

foto: archiwum eSanok.pl

(az)

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “70 tysięcy na zabezpieczenie fontanny przed zimą”

  1. posaleli w tym rzeszowie napisał(a):

    ile milionów będzie kosztowało utrzymanie fontanny w Rzeszowie

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: