40-latek zatrzymany w sprawie zabójstwa obywatelki Ukrainy

W czwartek w okolicach Ryszkowej Woli ujawniono zwłoki leżące w rowie z wodą. Czynności identyfikacyjne wykazały, że jest to 37-letnia obywatelka Ukrainy. Zlecona przez prokuratora sekcja potwierdziła, że mogło dojść do zbrodniczego pozbawienia życia.

Na podstawie zebranych dowodów i informacji policjanci ustalili i zatrzymali typowanego sprawcę. Wczoraj 40-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Policjanci zawnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Od czwartku policjanci pracowali przy ustalaniu tożsamości osoby, której ciało ujawniono w okolicach Ryszkowej Woli. W czwartek rano mieszkańcy Ryszkowej Woli (gmina Wiązownica), udający się do lasu, zauważyli zwłoki leżące w rowie melioracyjnym częściowo wypełnionym wodą. O tym zdarzeniu powiadomili dyżurnego Policji.

Na miejscu, policjanci i prokurator przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jest to ciało kobiety. Rzeczy ujawnione i zabezpieczone przy ciele dały podstawę do przypuszczeń, że może to być obywatelka Ukrainy. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań.

Policjanci, w celu identyfikacji zwłok sprawdzili bazy osób zaginionych w jarosławskiej i sąsiednich jednostkach. Ze wstępnych informacji wynikało, że odnalezioną osobą jest 37-letnia obywatelka Ukrainy, poszukiwana jako osoba zaginiona przez rzeszowską Policję.

Na podstawie zebranych danych zachodziło podejrzenie, iż związek z tym zdarzeniem mogą mieć osoby trzecie. Zlecona przez prokuratora sekcja zwłok, przeprowadzona w piątek potwierdziła te przypuszczenia.

Od czwartku policjanci z Jarosławia i Rzeszowa skrupulatnie gromadzili dowody, które doprowadziły do ustalenia sprawcy. Na podstawie zebranych informacji ustalono, że związek ze zbrodniczym pozbawieniem życia 37-letniej obywatelki Ukrainy, może mieć 40-letni mężczyzna. Jest to mieszkaniec gminy, na terenie której ujawniono zwłoki.

W piątkowe popołudnie mężczyzna został zatrzymany. W sobotę usłyszał prokuratorskie zarzuty. Tego samego dnia policjanci złożyli wniosek do jarosławskiej prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzja sądu w tej sprawie zapadnie w najbliższym czasie. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu.

Kodeks karny przewiduje za zbrodnię zabójstwa karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karę 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: