21-latek odpowie za propagowanie faszyzmu

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o propagowanie faszyzmu. Podejrzany to uczeń jednej z rzeszowskich szkół średnich. Dopuścił się przestępstwa poprzez wykonywanie gestów i wypowiadanie pozdrowienia faszystowskiego. Jego odpowiedzialność będzie surowsza z uwagi na chuligański charakter czynu.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa policjanci zostali zawiadomieni w lutym. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców.

Zebrane dowody, w tym zeznania świadków potwierdziły, że zachowanie 21-latka polegające na wykonywaniu gestów i wypowiadanie pozdrowienia faszystowskiego nosi znamiona przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że do czynów dochodziło już niemal od roku. 21-latek dopuszczał się propagujących faszyzm zachowań na terenie szkoły, zwłaszcza wobec nauczycieli.

We wtorek policjanci zatrzymali 21-latka. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty publicznego propagowania faszyzmu i znieważenia funkcjonariusza publicznego, a zarzucane czyny nosiły charakter chuligański.

źródło: sxc.hu

źródło: sxc.hu

źródło: KMP Rzeszów

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “21-latek odpowie za propagowanie faszyzmu”

  1. minecraft games napisał(a):

    Hello, i feel that i saw you visited my web site thus
    i got here to return the prefer?.I am attempting to in finding
    things to improve my website!I suppose its good enough to make use of some of your ideas!!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: